Facebook Google+ Twitter

Dzisiaj Indonezja obchodzi 65. urodziny

Każdego roku, 17 sierpnia Indonezja świętuje swoje urodziny. W sierpniu 1945 roku Sukarno proklamował w Dżakarcie deklarację niepodległości.

Kobieta przy ozdobionym "emblematem rocznicowym", osiedlowym posterunku "security" w Yogyakarcie na Jawie. / Fot. Piotr ŚmieszekW dniu dzisiejszym Republika Indonezji, obchodzi 65 rocznicę, proklamacji, deklaracji niepodległości.

Dokonało się to w stolicy kraju, Dżakarcie w roku 1945, a ojcami chrzestnymi aktu niepodległości, byli: późniejszy pierwszy prezydent RI - Sukarno oraz
jego przyjaciel, doradca, a później druga głowa młodego państwa indonezyjskiego, Hatta.

Co roku rocznica wydarzeń z sierpnia 1945 roku, uświetniana jest festynami, koncertami, konkursami. Towarzyszy obchodom ogólne zamieszanie na ulicach wysp Archipelagu. Warto być tego dnia, szczególnie na Jawie, by zobaczyć jak świętuje się, Biało-Czerwony Karnawał.

W roku obecnym, niestety nie ma tradycyjnej eksplozji radości i festynów. Powód jest prozaiczny. Tydzień temu, wyjątkowo szybko, rozpoczął się "ruchomy", święty miesiąc postu w Islamie, Ramadan.

Ciężko bawić się, a tym bardziej współzawodniczyć, z pustym brzuchem i spierzchłymi ustami w 30- stopniowym upale. Spróbowano więc tu i ówdzie, przesunąć obchody na poprzedni weekend, tak by i Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek podsunąć.

Niestety entuzjazm nie ten, bo 17 sierpnia jest tylko raz w roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.