Facebook Google+ Twitter

Dzisiaj ostatni, siódmy etap Tour de Pologne. Meta w Krakowie

To już ostatni dzień wielkiego ścigania na polskich drogach. O godz. 14:45 kolarze wyruszą z Nowego Targu w 168 kilometrową trasę prowadzącą do Krakowa.

Kolarz w górach / Fot. Paweł KiliańskiTo już niestety koniec... aż łza się kręci w oku na samą myśli, że za kilkanaście godzin na Kolarz w górach / Fot. Paweł Kiliańskikrakowskich Błoniach odbędzie się uroczyste zakończenie imprezy. Ale zanim będziemy z tego powodu rozpaczać, czeka nas jeszcze ostatni, siódmy etap Tour de Pologne, w którym do przejechania jest 168 kilometrów.

Start wyścigu nastąpi w Nowym Targu, mieście kojarzonym głównie z doskonałej bazy wypadowej do Gorczańskiego Parku Narodowego. Następnie kolarze pojadą przez Krościeńko nad Dunajcem i Starą Wieś, gdzie organizatorzy przygotowali pierwszą górską lotną premię Taurona. Kolejnym przystankiem na trasie zawodników jest Rozdziela, gdzie zaplanowana jest druga bonusowa runda; następnie kolarze skierują się do zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Najlepsi zawodnicy na świecie przejadą obok Wawelu / Fot. Paweł KiliańskiMeta 67. wyścigu Tour de Pologne mieści się na krakowskich Błoniach. Przed wjazdem na ostatnią, premiowaną rundę, kolarze przejadą obok Sukiennic i Kościoła Mariackiego, następnie miną Wawel i wjadą na premię Fiata.

W klasyfikacji generalnej wszystko jest jeszcze możliwe. Daniel Martin, który prowadzi po sześciu etapach ma tylko 8 sekund przewagi nad drugim w tabeli Bole. Sylwester Szmyd, który jest szósty w generalce, traci do lidera 26 sekund, a ósmy Rutkiewicz 30 sek. Może to właśnie nasi sprawią niespodziankę w dzisiejszym wyścigu i wygrają cały 67. Tour de Pologne. Trzymamy mocno kciuki.

klasyfikacja generalna po sześciu etapach:
1. Martin - 26:46.50
2. Bole
8 strata w sekundach
3. Mollema 10
4. Albasini 20
5. Ballan 21
6. Szmyd 26
7. Santambrogio 28
8. Rutkiewicz 30
9. Diego Ulissi (Włochy/Lampre) ten sam czas
10. Tom Danielson (Garmin-Transitions) 33

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.