Facebook Google+ Twitter

Dzisiaj wieczorem egzekucja snajpera z Waszyngtonu

Dziś wieczorem w więzieniu stanowym w Wirginii odbędzie się egzekucja Johna Allena Mohammada. Snajperowi z Waszyngtonu zostanie podany zastrzyk śmierci.

Muhammad został skazany w 2003 roku na karę śmierci, a jego partner na dożywocie, gdyż w momencie popełnienia przestępstwa miał 17 lat.

W październiku 2002 roku John Allen Mohammad wraz z Lee Boydem Malvo zaczęli strzelać do przypadkowych ludzi w okolicach Waszyngtonu. Zabili 10 osób a 3 ranili. Trudno było ich schwytać, ponieważ strzelali przez dziurę z bagażnika półciężarówki. Posługiwali się kradzioną strzelbą z laserowym celownikiem. W Waszyngtonie zapanowała panika, ludzie bali się poruszać po mieście, a wszelkie imprezy masowe były odwoływane. Sprawcy zbrodni nigdy nie podali przyczyn swojego postępowania.

Sąd stanowy, a następnie najwyższy oddalił apelację obrońców Mohammada, którzy żądali jego uniewinnienia z powodu choroby psychicznej.

http://www.washingtonpost.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Adrianie, nasza Autorka się nie myli... Egzekucja dopiero zostanie wykonana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.11.2009 18:09

Krótko, rzeczowo i na temat. Jedyny drobiazg to fakt, że egzekucja została już wykonana - o 3.00 czasu polskiego. Jednak żaden z serwisów agencyjnych nie podawał wcześniej jej godziny. Mocna czwórka:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.