Facebook Google+ Twitter

Dziurawa droga wciąż straszy kierowców

Mieszkańcy miejscowości, znajdujących się przy trasie Proszowice – Koszyce oraz wszyscy użytkownicy są przerażeni stanem nawierzchni, która po zimie nie była jeszcze remontowana.

Droga przez mękę / Fot. Norbert KaczmarczykCała trasa liczy około 19 km. Jest to droga powiatowa o ważnym znaczeniu; zapewnia łączność z południową Polską. Inna trasa, którą do tej pory jeździły TIR-y jest nieprzejezdna, bowiem nośność mostu w Nowym Brzesku, wskutek pogorszenia się jego stanu, została ograniczona do 10 ton. To naturalnie uniemożliwia przejazd samochodom ciężarowym z ładunkiem. Alternatywą mogłaby się stać trasa Proszowice – Koszyce, ale: - Po tej drodze nie da się jeździć, już nie pamiętam ile razy wymieniałem amortyzatory w moim busie – narzeka jeden z właścicieli firmy przewozowej.

Za czasów poprzedniego zarządu powiatu, wybudowano 4-kilometrowy odcinek drogi do Piekar, co pozwalało myśleć, że prace sukcesywnie będą postępować. Tak się jednak nie stało. Mieszkańcy niecierpliwią się i mają już dość kolejnych uszkodzeń pojazdów. - Jeżeli ktoś jeździ taką drogą codziennie, musi liczyć się z dużo większą eksploatacją samochodu – mówi Szczepan Sowa, właściciel Zakładu Mechaniki Pojazdowej w Żębocinie. - Im więcej nierówności i dziur, tym szybciej zużywa się zawieszenie, krzywią się felgi, opony częściej ulegają zniszczeniu.

 / Fot. Norbert KaczmarczykStan drogi znacznie utrudnia dotarcie karetkom na czas do chorych i poszkodowanych. - Zawsze staram się jechać najszybciej jak to jest możliwe, jednak przez dziury tracimy kilka minut, a przecież często to właśnie minuty decydują o życiu człowieka – mówi kierowca karetki proszowickiego szpitala.

Władze powiatu uspokajają, na ten rok zaplanowana jest dalsza budowa drogi na odcinku Proszowice – Koszyce. Największa w tym roku inwestycja ma pochłonąć 4 mln zł. W skład budowy wchodzi także udrożnienie melioracji, utwardzenie pobocza oraz naprawa przepustów pod drogami. - Przetarg na budowę drogi zostanie ogłoszony około 15 kwietnia. Inwestycja powinna ruszyć w połowie roku – mówi Grzegorz Pióro, wicestarosta powiatu proszowickiego. - Do tego czasu będziemy remontować cały odcinek drogi, by była ona przejezdna. Prace remontowe ruszą w najbliższych dniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.