Facebook Google+ Twitter

Dziury w drodze - kierowcy walczą o odszkodowania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 19:44

Coraz więcej kierowców zgłasza się do zarządców dróg z wnioskiem o wypłacenie odszkodowania za auto zniszczone po wjechaniu w dziurę drogową. Do warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich wpłynęło takich roszczeń ponad dwadzieścia.

Jak powiedziała rzecznik spółki Urszula Nelken, w ubiegłym roku wniosków o odszkodowanie było sto. Jak dodaje, tylko dwudziestu kierowców zdołało udowodnić, że z winy zarządcy auto zostało uszkodzone. Im zarząd wypłacił ponad trzydzieści tysięcy złotych odszkodowań.

To kierowca musi udowodnić, że auto uległo uszkodzeniu z powodu niezabezpieczonej wyrwy w jezdni. Jak powiedział Michał Witkowski, rzecznik jednego z największych polskich zakładów ubezpieczeń, nie jest to takie proste. Jego zdaniem, trzeba mieć świadków, a najlepiej zdjęcia z takiego wypadku. Jak podkreśla, na przykład w przypadku oznakowania dziurawej drogi, kierowcy trudno jest obronić swoje stanowisko.

Zakłady ubezpieczeniowe doradzą, by kupić autocasco i uniknąć nieprzyjemności dochodzenia, z czyjej winy auto zostało uszkodzone. Na fatalny stan dróg skarżą się kierowcy w wielu polskich miastach. Wielu z nich mówi, że takiej liczby dziur nie widzieli od kilkunastu lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Solo
  • Solo
  • 22.10.2010 00:55

Dziury w drodze - Walka z TU InterRisk i MRDW o. Grodzisk Mazowiecki

Drodzy Czytelnicy,
Poszukuję świadków ISTNIENIA DZIURY, a zarazem zaniechania obowiazków ze strony Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o. Grodzisk Mazowiecki, w jezdni na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z Ulicą Regulską w Regułach w pierwszym kwartale 2010 roku. Ktoś, kto przejeżdżał tamtędy przez dwa miesiące z pewnością nie był w stanie nie zauważyć tej wielkiej wyrwy. Ja niestety jadąc za poprzedzającym samochodem zauważyłem ... ale nie w porę.
Zawieszenie mojego samochodu uległo zniszczeniu. Na miejsce przyjechała policja, były oględziny z protokołem, zgodnie z informacją od pracownika MZDW, który uznał incydent za zaistniały, wezwałem rzeczoznawcę PZMOT. Za ekspertyzę zapłaciłem niemałe pieniądze a auto zrobiłem najtańszym kosztem na oryginalnych częsciach w tanim warsztacie ponieważ służy mi do codziennego dojazdu do pracy. W sumie niecałe 3000 zł. Rejon trzy dni później załatał wyrwę długości ponad 3 metry, szerokości ok 80 cm i głębokości..... ;) 40-50 cm!!!
Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy po prawie pół roku wymiany dokumentów i poganiania ubezpieczyciela (TU InterRisk S.A. Vienna Insurance Group) , który uznał fakt i zasadność moich roszczeń, otrzymałem ODMOWĘ wypłaty odszkodowania z uzasadnieniem, cytuję:
"Nie kwestionujemy zatem istnienia ubytku w drodze w dniu zajścia zdarzenia, natomiast wykazujemy, że podejmowane przez Ubezpieczającego (czyli MZDW - przyp. Solo4u) działania mające na celu jak najszybsze zapobieganie bezpieczeństu na drodze przesądzają o braku jego winy za zaistniałe zdarzenie. ... brak jest przesłanki (wykazania elementy zawinienia - vide art. 415 kodeksu cywilnego) umożliwiającej przyjęcie odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie , a co za tym idzie uznania wniesionych roszczeń..."
To ja się pytam, gdzie były te KRASNOLUDKI co złamały mi wahacz, felgę, łożysko i oponę pogryzły????? w rowie?
To jest jakieś irracjonalne przekonanie drogowców oraz ubezpieczalni, że są nie do tknięcia i że poszkodowany nigdy nie będzie ubiegał się o swoje prawo do wypłacenia odszkodowania, gdy go się odpowiednio wymęczy. A ja im udowodnię, że są w błędzie i płacimy im za to z naszych podatków by wykonywali sumiennie swoje obowiązki.

W związku z powyższym APELUJĘ do wszystkich osób, które pamiętają istnienie tej wyrwy w tym miejscu o pisemne potwierdzenie tego faktu do mnie w informacją potwierdzającą, że ta dziura nie wykopała się tuż przed moim samochodem tylko istniała KILKA TYGODNI przed moim incydentem.
Oczekuję tylko i wyłącznie uczciwych donosów ;)

Proszę także o pomoc prawną osoby, które są w tym kierunku wykształcone.

Dobrych ludzi proszę o przesyłanie informacji na adres solo@wp.pl za co bardzo dziękuję :))

SZEROKIEJ i RÓWNEJ DROGI!

Sebastian D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.