Facebook Google+ Twitter

Dziury złapane w sieć

30-letni mieszkaniec Bochni sam postanowił rozprawić się z nieudacznymi służbami drogowymi. Stworzył stronę internetową, na której umieszcza zdjęcia i opisy ulic z pozimowymi wyrwami w jezdni.

Choć największe dziury w jezdni pojawiają się po zimie nasze ulice, jak większość w całym kraju, przez cały rok wyglądają jak szwajcarski ser. Autor strony fotografuje uliczne dziury, po czym z dokładnym opisem lokalizacji umieszcza je w sieci, by – jak twierdzi – przestrzec innych.

– Po prostu chciałem pokazać to, co mnie drażni. Pomyślałem, że łatwo będzie mi w to wciągnąć innych bocheńskich kierowców, bo pewnie również oni, tak, jak i ja, jeżdżąc ulicami miasta mają powody do nerwów – mówi Jacek Kucharski , założyciel strony.

Cel akcji jest oryginalny i jak się okazało, od pierwszych godzin istnienia strona obyła się echem w całym kraju, w tym w ogólnopolskich mediach. Sam autor nie robi tego dla sławy i ma nadzieję, że jeśli nie nagoni drogowców do szybszego usuwania skutków słabych nawierzchni, to chociaż wskaże miejsca do których niezwłocznie powinni dotrzeć.

Najpierw serwis był poświęcony tylko Bochni, jednak przy wielkim zainteresowaniu ludzi stworzono ogólnopolski serwis www.dziury.wpolsce.net. Już teraz dzięki pomysłodawcy i internautom istnieją serwisy miejscowości: Andrychów, Bochnia, Wrocław, Kraków, Choszczno, Jelenia Góra, Końskie  Pruszków, Tarnów, Wadowice, Szczecin, Olsztyn, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Warszawa, Kamienna Góra, Zgierz, Czermin, Myślenice, a w przygotowaniu są kolejne strony innych miast.

Ku wspólnemu pożytkowi mieszkańcy swoich miejscowości sami mogą zgłaszać owe dziury do rejestru, a nawet nadsyłać własne fotografie z wybojami na drogach. Dodatkowo na stronach rejestru dziur w kraju można skomentować stan lokalnych dróg, brać udział w ankietach, a nawet w konkurach fotograficznych. Pomysł jest dobry, tylko czy stronę oglądają ci, którzy za stan dróg odpowiadają?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kamil! Piszesz o dziurach fotografowanych i pokazywanych, a sam nie chesz pokazać twarzy. Tekst jest mniej wiarygodny niż ta akcja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.