Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11166 miejsce

Dziwaczne szkolenia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-20 10:59

Rynek szkoleń podlega dynamicznym zmianom podyktowanym przez trendy na rynku pracy. Podnoszenie kwalifikacji jest pożądane i wiele osób decyduje się na podjęcie różnego rodzaju kursów.

Coraz więcej szkoleń obejmuje jednak nie tylko wiedzę z zakresu wykonywanego zawodu czy stanowiska pracy, lecz także z innych dziedzin życia. Poniżej przedstawiamy kilka nietypowych szkoleń, które były i są realizowane w naszym kraju. Najdziwniejsze szkolenia, jakie pojawiły się do tej pory, to:

- strzyżenie i trymowanie psów – ciekawostką jest to, że takie szkolenia były proponowane w jednym z powiatowych urzędów pracy,
- szkolenie z uwodzenia – warsztaty uczące panów, jak poderwać wymarzoną dziewczynę i nie zostać odrzuconym,
- szkolenia z hipnozy konwersacyjnej – warsztaty pozwalające odkryć to, jak w niezauważalny sposób wpływać na ludzi oraz jak dokonywać autohipnozy w celach relaksacyjnych,
- szkolenie z degustacji win – warsztaty z wiedzy na temat wina, jego smaku, właściwości oraz sposobu przechowywania,
- szkolenie na konsultanta ślubnego – warsztaty pozwalające poznać tajniki dobrej organizacji ślubu,
- szkolenia erotyczne – warsztaty uczące, jak być ponętną partnerką, erotycznej mowy ciała, masażu.

Zastanawiające jest to, czy oferowane szkolenia to rzeczywiście odpowiedź na potrzeby rynku pracy oraz klientów firm szkoleniowych, czy może efekt braku pomysłów na wydanie unijnych pieniędzy. Certyfikat z uwodzenia może być sposobem zabłyśnięcia w gronie znajomych. Poza tym niektórzy lubią zamieszczać nietypowe umiejętności w CV, aby zwrócić na siebie uwagę potencjalnego pracodawcy. Konsekwencje mogą jednak w tym wypadku być niekoniecznie pozytywne.

Warto więc zastanowić się, czy dane szkolenie naprawdę przyniesie nam korzyści, czy tylko pozbawi gotówki. Tak czy inaczej zainteresowanie niestandardowymi szkoleniami jest spore, dlatego możemy się spodziewać, że powyższa tematyka to tylko początek nowości w branży edukacyjnej.

Roman Cieciuch (Zielona Linia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.