Facebook Google+ Twitter

Dziwiła się reakcji polskiego prezydenta. Naraziła się tysiącom

Debbie Schlussel, dziennikarka publikująca teksty w "New York Timesie" wyraziła niezadowolenie z reakcji polskich władz na słowa prezydenta Obamy na temat "polskich obozów zagłady". Teraz jej profil na Facebook'u stał się miejscem odwetu.

Sonda

Weźmiesz udział w proteście przeciwko Debbie Schlussel?

Fragment strony Debbie Schlussel / Fot. D. SchlusselWiesz co z tym zrobić - hasłem tym są zachęcani polscy internauci do wzięcia udziału w akcji odwetowej. Wszystko zaczęło się 30 maja, kiedy to Schlussel na swojej stronie internetowej umieściła post zatytułowany "Oburzenie na pseudogafę prezydenta Obamy o polskich obozach śmierci jest śmiechu warte, bo Polacy wymordowali miliony Żydów".

Odnosi się on do reakcji polskich władz na sformułowanie, które pojawiło się w przemówieniu przez Baracka Obamę. Użyte przez nią zestawienie godła Polski i flagi III Rzeszy jednoznacznie wskazywało na konotacje, jakie wg. niej łączyły te dwa, zwaśnione przecież, narody.

jedne z wielu komentarzy na stronie Schlussel / Fot. mkPublikacja wywołała gigantyczne wręcz poruszenie w polskim internecie. Błyskawicznie zaczęto rozpowszechniać informacje o tekście wraz z linkiem do strony internetowej oraz profilu facebook'owego dziennikarki. W dniu wczorajszym z powodu dużej liczby zarówno odwiedzających i jak komentujących witryna Schlussel była niedostępna.

Jednocześnie trwa atak na dziennikarkę na jej stronie na Facebooku. Co chwilę pojawiają się komentarze z linkami do stron Wikipedii poświęconych obozom koncentracyjnym. Można też spotkać się z wieloma wulgarnymi odzywkami w stronę Schlussel. W odpowiedzi na to, dziennikarka umieściła swój komentarz: Wiem, że chcielibyście zaprzeczyć temu, że pomagaliście Nazistom wymordować 3 miliony polskich Żydów po wiekach pogromów skierowanych przeciwko im. Ale idźcie kłamać o tym gdzie indziej. Jak na niego zareagują internauci? Przekonamy się za paręnaście godzin.

Kim jest Debbie Schlussel
Schlussel dla W24: Grożą mi śmiercią za moje słowa

Znajdź nas na Google+

Post na Wykop.pl
Post na Kwejk.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Naraziła się chyba milionom, a nie tysiącom ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 09.06.2012 09:01

Jeżeli "nie żyd" wyrazi swoją opinię na temat żydów w sposób,który może zostać zinterpretowany jako przejaw postawy antysemickiej,to ciupasem zawloką go przed oblicze sądu,a na nim samy tzw.środowiska opiniotwórcze nie pozostawią,przysłowiowej- suchej nitki.Jeżeli natomiast żyd w sposób prowokacyjny i co tu dużo pisać-bezczelny promuje antypolonizm,to nazywa się to "publicystyką" i włos mu z głowy nie spadnie,bo wszyscy w imię poprawności politycznej nabierają wody w usta bojąc się łatki- antysemity oraz,rzecz jasna-wyroku sądowego.
I tak na koniec:nich sie ta pani zapyta swoich szefów w Ameryce,skąd faszyści brali kasę na rozwój państwa nazistowskiego.Kiedy połączy skutek z przyczyną,to może zrozumie,że jej rodzina jak i ona sama stali sie ofiarami "rodzinnych porachunków" pomiędzy plemionami zachodu a wschodu;Chociaż miano "ofiara"bardziej pasuje do Polski,bo to Ona znalazła się pośrodku tej "rodzinki"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polka z krwi i kości
  • Polka z krwi i kości
  • 08.06.2012 20:09

Kto powymyślał o nas Polakach złośliwe kawały?ŻYDZI Z USA .
Kto o nas wypisuje kłamstwa i oszczerstwa ?Żydzi ca całym świecie , Z BARDZO MAŁYMI WYJĄTKAMI .
Kto nas ciągle obraża i insynuuje .ŻYDZI
DLACZEGO TO ROBIĄ ?
Dlatego tak robią bo to jedyny naród , który ich poszanował i szanuje.DLATEGO W RAMACH "WDZIĘCZNOŚCI " za dobro , które od nas zaznali-Nam PSUJĄ OPINIĘ.
Na szczęście my Polacy na każdym kroku udowadniamy ,że jesteśmy :mądrym , pracowitym , gospodarnym , zaradnym NARODEM.
WIEMY ,ŻE ZNOWU NA CAŁYM ŚWIECIE ŻYDZI SA ZNIENAWIDZENI -niech nie liczą na nas Polaków , którzy jako jedyni ich gościliśmy i szanowaliśmy , pomagaliśmy ich naród uchronić przed NAZISTAMI NIEMIECKIMI !
ZA TAKIE WROGIE WOBEC NASZEGO NARODU POLSKIEGO POMÓWIENIA , niech nie liczą ,że ktoś się znajdzie by swoje życie , swoich bliskich życie narażać dla TAKICH ZDRAJCÓW ,NIEWDZIĘCZNIKÓW !

Komentarz został ukrytyrozwiń

faktycznie, poprawiłem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
matt
  • matt
  • 07.06.2012 09:10

" Ale kłamstwo leży gdzie indziej" chyba cos nie tak z tym tlumaczniem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.