Facebook Google+ Twitter

Dziwisz: Ataki na Kościół bardziej przebiegłe niż w czasach komunizmu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-07 14:41

Kardynał Stanisław Dziwisz podczas piątkowego misterium pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej powiedział zgromadzonym, że ataki na Kościół są bardziej przebiegłe, niż w czasach komunizmu. Czy rzeczywiście zarzuty o bezkarną działalność Komisji Majątkowej, padające z różnych stron, są bardziej przewrotne niż zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Stanisława Suchowolca czy ks. Sylwestra Zycha?

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykTak widocznie uważa kard. Dziwisz. Komunistyczne represjonowanie księży przez Służby Bezpieczeństwa stawia bowiem w drugim rzędzie za współczesną krytyką działań Komisji Majątkowej. A podważanie prawa do odzyskiwania odebranych dóbr, nazywa atakiem na Kościół. "Czasem mamy wrażenie, że ataki na wspólnotę Kościoła w naszej wolnej Ojczyźnie są bardziej przebiegłe i przewrotne niż w czasach komunizmu" - mówił, jak podaje wyborcza.pl. "Zarzuca się Kościołowi w Polsce, że jest pazerny. Najpierw odebrano mu przed laty dobra, które służyły różnym dziełom miłości, jak szpitalom, hospicjom, szkołom i całej działalności kościelnego Caritasu. A teraz podważa się prawo, by Kościół uzyskiwał w różnej formie choć częściową rekompensatę za zagarnięte dobra".

Czytaj także: Dziwisz nie pozwolił Terlikowskiemu prowadzić rekolekcji. "To zemsta"

Kard. Dziwisz skrytykował również wiernych, przedstawiających nieprawdziwy obraz Kościoła, ale również samych duchownych. "Kościołowi szkodzą ci, którzy - choć są jego sługami - uporczywie i nieodpowiedzialnie upowszechniają zdeformowany obraz wspólnoty, a zwłaszcza jej pasterzy" - mówił Dziwisz, wyraźnie wskazując na ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który w swojej ostatniej książce odsłonił niewygodne fakty zza kulis Kościoła.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Mieczysław
  • Mieczysław
  • 17.05.2012 09:34

Jeżeli Eminencja ks. Kardynał Dziwisz i Kościół Łagiewnicki będzie wspierał liberałów z pO i obecny rząd, a wraz nim klona jakim jest ruch Palikota tym gorzej dla samego Kościoła ponieważ ludzie odchodzą od niego. działania tego rządu doprowadziło do nędzy tysiące naszych Rodaków. Największy żal to wyjazd z Kraju kolejnych tysięcy młodych wykształconych ludzi, którzy nie mając tu żadnych perspektyw opuszczają naszą Ojczyznę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Enter
  • Enter
  • 09.04.2012 10:23

Niejaki Dziwisz zapomniał dodać jaką drogą kościół doszedł do majątku. To dokończę : ogniem i mieczem, mordując i grabiąc, wyłudzając i kradnac. Oczywiście dla dobra owieczek swych . W imię baśni która była akurat im wygodna dla prowadzenia dostatniego życia . Kościół nie modli się aby Chrystus zstąpił na Ziemię, ale by pozostał tam gdzie jest (?) , bo powywalałby ich z roboty na zbity pysk. Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 08.04.2012 22:47

ej

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
  • kutas
  • 08.04.2012 17:41

ten kto chce byc zbawiony powinien kierowac sie pismem swietym a nie naukami glupimi dogmatami kosciola dziwisza rydzyka wyslancow sil nieczystych

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rewanżysta
  • Rewanżysta
  • 08.04.2012 17:38

W komunizmie to mieliście raj na ziemi ale w głowach wam się poprzewracało i przez pomyłkę pomogliście go obalić. Szczególnie jeden wasz człowiek był wyjątkowo aktywny i skuteczny. ODPOWIECIE TERAZ ZA TO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walenty Paplaczyk
  • Walenty Paplaczyk
  • 07.04.2012 21:25

Tu idzie na całego (cyt)"RŻNIĘCIE GŁUPA". Po prostu mdli mnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walenty Paplaczyk
  • Walenty Paplaczyk
  • 07.04.2012 21:22

No tak to jest. Majątek właścicielowi zabrali komuniści. Natomiast powołany do zarządzania urzędnik (nie właściciel, lecz zarządca )postanowił w odpowiednim czasie zażądać od okradzionego zwrotu tegoż majątku dla siebie, bo mieni się on jego właścicielem. A ja naiwnie myślałem zawsze, że jako członek Kościoła jestem w proporcjonalnej części właścicielem tychże dóbr i dlatego nie mam obowiązku płacić temu zarządcy za to co mi ukradziono. Niech(również mi) zwróci ten co ukradł dla siebie. Przecież obie strony występują (ały)w moim imieniu!?. Coś "tu nie gra" - jest to nielogiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katoliczka
  • Katoliczka
  • 07.04.2012 20:31

Swego czasu gdy Dziwisz był bardzo blisko Papieża Jana Pawła II było takie coś .W P{olsie szerzyła się ( dalej jest to samo) pedofilia , homoseksualizm w sreód kleru z Kościoła rzymskokatolickiego .Do Papieża nie docierały , CHYBA , informacje o takim stanie ,w jakim jest kościół w Polsce .O homoseksualiście , biskupie JULIUSZU PAETZ , który molestował : kleryków , ministrantów i młodych chłopców z rodzin katolickich .Wreszcie osoba świecka pani Wanda (nazwiska nie chcę wymieniać ale pisze prawdę ) przemyciła o PAETZ,u i innych duchownych konkretne dowody (na piśmie i kasetach utrwlone) do Papieża Jana Pawła II , ale PAPIEŻ SIĘ DO TEGO NIE USTOSUNKOWAŁ !!!Dlaczego ?????
Czy czasem dlatego , że Stanisław Dziwisz zataił i okłamywał głowę Kościoła rzymskokatolickiego i to samego PAPIEŻA ????? Przecież Dziwisz był najbliżej PAPIEŻA
TWIERDZĘ ,ŻE TAK PODLE DZIWISZ POSTĘPOWAŁ i dalej wrednie postępuje !!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 07.04.2012 20:05

kardynał Dziwisz prawdopodobnie ma wyrzuty sumienia w sprawach pedofilii i homoseksualizmu wśród kleru, bo strasznie go boli mówienie na ten temat.Myślę, że nie dopuszczał takich informac ji do Papieża i wie, że ciężko zgrzeszył tym zaniechaniem. Dla mnie nie był i nie będzie autorytetem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 07.04.2012 19:01

Kardynale Dziwisz dość już naklamałes i naukrywałes prawd o ;pedofili , złodziejstwach , malwersacjach , aktóra sa w Kosciele rzymskokatolickim .Komu te swoje brednie chcesz przemycić i to jako hierrarcha w Krk ?Dość już tej hipokryzji i podjudzania na nas Polaków !Dość już tego!
Kościół katolicki ustami swych ludzi wypowiada się swojej BIEDZIE .Dalej hierarchowie w Kościele rzymsko katolickim myślą ,że w Polsce jest ciemnota niczym w średniowieczu .Dalej wmawiają katolikom ,że Mikołaj Kopernik sfałszował swe odkrycie a zawarł w dziele (De revolutionibus orbium coelestium - O obrotach sfer niebieskich)dalej wmawiają wiernym ,że są uczciwymi i nie są bez żadnych win .Tej hipokryzji jest tak dużo , dziwię się , że jest jeszcze spora grupa ludzi:biednych , uczciwych i tak bez refleksyjnie wierząca w te brednie , a ktore wygłaszają duchowni w Krk .

"Kościół katolicki w Polsce stwierdził, że jest biedny. Opublikował raport, który w istocie dowodzi, że instytucja ma bałagan w finansach i dokumentach. "

Dobre sobie !!!!Katolicka Agencja Informacyjna w swojej sprawie , o sobie się wypowiada wiarygodnie i autorytatywnie .
To tak jak by "Kryminalistów i Oszustów Agencja Informacyjna " pisała o swoich wyczynach w sposób nadzwyczaj wiarygodny .To tak jak by ta agencja "KiOA" udowadniała , że oni nie:łamali prawa , nie wyłudzali , nie oszukiwali , nie wyszukiwali rożnych kruczków prawnych w celu przywłaszczenia cudzego mienia ,a tylko i wyłącznie są uczciwymi niczym sam Pan Jezus -to ten co jest ich przewodnikiem w uczciwym i praworządnym życiu w śród innych ludzi .