Facebook Google+ Twitter

Dziwisz nie pozwolił Terlikowskiemu prowadzić rekolekcji. "To zemsta"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-21 06:56

Tomasz Terlikowski, dziennikarz i działacz katolicki, poskarżył się we wtorek czytelnikom portalu Fronda.pl, którego jest redaktorem naczelnym, że krakowska kuria nie zgodziła się na prowadzenie przez niego rekolekcji z tamtejszą młodzieżą. "O miłości i płodności, o tym, że Bóg jest Bogiem płodnej miłości, której nie należy się bać" - wymienia tematy, o których chciał rozmawiać.

 / Fot. Bartosz Zieliński, CC BY-SA 3.0"Miałem mieć, ale nie będę ich miał. Kardynał nie wydał bowiem zgody na to, bym spotkał się z młodzieżą". Terlikowski wprost nie neguje decyzji kurii. Jak pisze, kardynał Dziwisz miał do niej "święte prawo" jeśli uważa, że spotkanie z nim "może zagrozić ortodoksji lub moralności młodzieży".

Jednak po ponownym zapewnieniu, że "nikt tego prawa nie kwestionuje" kolejny akapit rozpoczyna od "ale". Dziennikarz sugeruje, że prawdziwym powodem blokady dialogu nie jest wcale troska kurii o moralność młodych parafian, tylko próba rozmowy o problemach Kościoła, której dokonał na kartach swojej najnowszej książki. Zdaniem dziennikarza, jest ona także próbą odblokowania komunikacji w Kościele. Ks. Isakowicz-Zaleski w wywiadzie rzece ujawnia między innymi, że w instytucji istnieje "mafia homoseksualna", krytykuje też "zamiatanie pod dywan" pedofilii wśród księży.

"Ale jakoś trudno mi nie uznać, że z ortodoksją i troską o kręgosłupy moralne, ta decyzja nie miała wiele wspólnego. Chodziło o zemstę za wywiad rzekę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Chodzi mi tylko o prawdę" - pisze Terlikowski. "(W Krakowie) normalna rozmowa nie jest możliwa. Zamiast tego są zakazy. Zakazy, które niestety tylko potwierdzają uwagi z książki, i pokazują, że zarzuty ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego nie są bezpodstawne" - dodaje na koniec.

Warto przypomnieć, że kiedy w listopadzie minionego roku ks. Adam Boniecki otrzymał od Księży Marianów zakaz publicznych wystąpień i wypowiadania się w mediach, Tomasz Terlikowski komentował tę sytuację trochę inaczej. Przełożeni ukarali duchownego wówczas prawdopodobnie za jego wypowiedzi na temat obecności krzyża w Sejmie i udziału Nergala w programie TVP. "Nie widzę powodu, żeby robić z tego straszliwą aferę, ponieważ to nie jest stały zakaz, tylko chwilowy, a dodatkowo jest na poziomie relacji zakon-zakonnik" - czytamy w rp.pl.

"Kuria krakowska blokuje komunikację z tymi, którzy mają odmienne od jej postrzeganie problemów" - pisze Terlikowski na Frondzie. Jakie odmienne postrzeganie na temat "mafii homoseksualnej w Watykanie" oraz "zamiatania pod dywan" pedofilii przez Kościół, może mieć młodzież, z którą chciał rozmawiać dziennikarz? I co to ma wspólnego z rekolekcjami?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

iola
  • iola
  • 08.04.2012 21:53

Rekoloekcje bron Panie Boze nas od swieckich rekolecjonistow Teologow

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 07.04.2012 20:15

Kard. Dziwisz powinien wiedzieć , że "dłużej klasztora niż przeora ". Jest na tyle stary, że powinien zadbać o to, aby pozostała po nim dobra pamięć. Jeśli katolicyzm ma polegać na obłudzie, to ja od dzisiaj nie jestem katolikiem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 25.03.2012 10:10

Kilka razy widziałem dyskusję :księdza Sowę i Terlikowskiego.Ksiądz Sowa w sposób stonowany ale zaciekle bronił kościoła Rzecz zrozumiała i to tym bardziej u duchownego. .Natomiast Terlikowski mu przerywał co rusz i wygadywał bzdury niczym bardziej święty od wszystkich ŚWIĘTYCH !Uważam ,że Terlikowski jest tym DIABŁEM ,KTÓRY UBRAŁ SIĘ W ORNAT I NA MSZĘ DZWONI .
Terlikowski też dyskutował (przerywał innym rozmówcom ) i wygadywał takie głupoty, ze dziecko z przedszkola by się popłakało z bezsilności .Ja takiego Terlikowskiego oceniam tak. Wariat udaje normalnego i to katolika.To nawet Semka tak się nie wygłupia .Urbański robi za "mądrego" ale to jest ta sama kategoria ludzi nawiedzonych albo zawodowych DIABŁOM W LUDZKIEJ SKÓRZE .Dodać do nich tych PiS z Jarosławem Kaczyńskim i mamy PIEKŁO Z DIABŁAMI W LUDZKIEJ SKÓRZE !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, brawo za tekst. Cóż, Terlikowski nie od dzisiaj ma trudno akceptowalne spojrzenie na rzeczywistość. Symptomatyczne jest to, że pożalił się w miejscu w którym wg maksymy, "dziel i rządź" jest decydentem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dla Dziwisza!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 22.03.2012 15:42

Kto wiem kto wie ? w wykonaniu Terlikowskiego rekolekcje , nie wiem czy słowo rekolekcje jest tu użyte w jego najlepszej wersji , mogły by okazać się całkiem interesujące.
Ludzie czasem zaskakują. Nieraz miewa się ogromne nadzieje w związku z udziałem jakiejś osoby w jakimś spotkaniu. Gdy dochodzi co do czego to okazuje się że choć miało być super to wyszła totalna kicha i porażka. Zdarzyć się jednak może że jest całkiem odwrotnie i to w najmniej oczekiwanym czasie i miejscu.
Mk

Komentarz został ukrytyrozwiń
qń
  • 21.03.2012 22:38

Jeden warty drugiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 21.03.2012 17:44

Nie ma się co dziwisz. Krakówek to ostoja tzw. katolicyzmu otwartego - cokolwiek to znaczy. Może kardynał pedziów zatrudni, żeby mówili o rodzinie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czuję się zgorszony tymi komentarzami. No, ale w "Faktach i Mitach" piszą jeszcze gorsze rzeczy. Jeżeli jest to prawdą, to księża nie boją się Boga, czyli nie wierzą w Boga. Oczywiście nie wszyscy.
A co do Pana Terlikowskiego?! Był oglądany w TVP. Nie wychowany, arogancki, przerywa dyskusję kiedy inny wypowiada się. Dla mnie gbur. Bo samo to w jaki sposób poruszył temat świadczy o jego dyletanctwie na tematy życia w rodzinie. No i słusznie, że został wyrugowany. Tacy tylko chrześcijaństwu "kłody pod nogi rzucają".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 21.03.2012 11:16

NIECH SIĘ WYPOWIE kardynał Stanisław Dziwisz był bardzo blisko Karola Wojtyłło (Papieża Jana Paweł II)obaj byli wysportowani i chłopy na swat ,a jednak byli razem :chłop , z chłopem - może tak napisać :mężczyzna z mężczyzna !
BÓG STWORZYŁ: Z ŻEBRA ADAMA EWĘ, BY SIĘ ROZMNAŻALI.
Przebywanie mężczyzny (Karola , Stanisława;obaj wysportowani) i to przez kilkadziesiąt lat jest nadzwyczaj dziwne i nie normalne.BÓG STWORZYŁ DLATEGO DLA MĘŻCZYZNY DRUGĄ OSOBĘ ALE KOBIETĘ !!!!Dlatego to zrobił (tak nauczają biegli w Piśmie Świętym) aby się rozmnażali i ŻYLI PO BOŻEMU W RODZINIE(małżeństwo :mąż , żona tj.ojciec , matka) dwupłciowej .
Razem przebywając i to przez kilkadziesiąt lat-nawet w sypialni(Karol Wojtyłła, Stanisław Dziwisz ),zrobili to wbrew STWÓRCY _WOLI PANA BOGA !

;;;;;;;;;

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski naraził się krakowskiej kurii ujawnieniem informacji na tema agenturalnej przeszłości księży w Kościele. W najnowszej książce Isakowicz-Zaleski porusza inny drażliwy temat. Mówi o "mafii homoseksualnej", która trzęsie Kościołem.
Za kilka dni ukaże się wywiad rzeka, jakiego ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski udzielił Tomaszowi Terlikowskiemu. W "Chodzi mi o prawdę" ksiądz uderza on w kard. Stanisława Dziwisza i wytyka mu sprzyjanie jednej opcji politycznej.
Ale na tym nie koniec. Najmocniejszym fragmentem wywiadu jest część poświęcona homoseksualizmowi w Kościele. Isakowicz-Zaleski pytany o to, czy homoseksualizm jest problemem w polskim Kościele, odpowiedział: Im wyżej, tym gorzej. Lektura akt bezpieki pokazała mi, że ten wątek przewija się niemal bez przerwy. Z akt tych wynika, że jak sobie kuria nie dawała rady z homoseksualizmem księdza, to go przerzucała do Rzymu. Jak i tam nie było już możliwości ukrycia pewnych spraw, to ksiądz taki wyjeżdżał na placówkę dyplomatyczną w innym kraju .
Ksiądz Isakowicz -Zaleski twierdzi, że środowisko homoseksualne zawsze miało w Watykanie ogromne wpływy. Lobby homoseksualne bardzo dobrze się maskuje, ukrywa i trzyma razem - mówi Isakowicz-Zaleski i dodaje, że lobby gejowskie w Kościele może zniszczyć każdego, kto wejdzie mu na drogę. W wywiadzie przyznaje też, że zna przypadek kurii, w której od biskupa po kamerdynera pracują wyłącznie osoby o takiej skłonności, a w parafiach zna przypadki długotrwałych romansów pomiędzy księżmi.
;;;;;;;