Facebook Google+ Twitter

Dziwna moralność przewodniczącego Palikota

Czy Janusz Palikot to nie kameleon, ktory znany jest ze zmiany ubarwienia, długiego języka, oryginalnych kształtów giętkiego ciała, oraz z tego, że potrafi jak nikt inny zaskakiwać zmianą swojej barwy. Jaką barwę ma przybiera obecnie?

Ponieważ kamaleowate zagrożone są wyginięciem, ostatnio objęte zostały u nas konwencją warszawską KWASIW, i wpisane do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych w pozycji Europa Plus. Nazwa kameleon wywodzi się z greckiego i znaczy lew na ziemi. A lwem Palikot jest groźnym i to tak groźnym, że potrafi w całości zjeść i wieprza zostawiając, co prawda jego świński ryj. Resztę połyka w całości, a gdy chce pokazać jakiś inny świński fragment, to musi posługiwać się silikonową imitacją penisa.


Kameleon ma bardzo długi, na końcu szeroki język, pokryty lepkim śluzem, co pozwala mu pochwycić pokarm w odległości zbliżonej do długości jego ciała. Obserwując ostatnio grupę inicjatywną 3 wielkich osobistości, widziałem złapany ostatnio "pokarm" Palikota, w postaci byłego prezydenta, oraz byłego członka SLD, którego tym razem Palikot pokazał w oryginale, a nie w postaci wcześniejszej imitacji.


A barwy Palikot miał już prawie wszystkie i jest, co trzeba przyznać, mistrzem techniki, którą posługują się bulwarówki, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że Palikot faktoid opanował nawet lepiej od nich.


Większość z nas pamięta ostatnią batalię Janusza Palikota sprawie wykluczenia Wandy Nowickiej z klubu oraz pozbawienie jej stanowiska wicemarszałka Sejmu. Palikot "wykrył zdradę" we własnych szeregach, oraz "ku..restwo" w polskiej polityce. Może to właśnie dlatego, tak bardzo zaskoczyła mnie kolejna odsłona tego "kur..stwa”, którą tym razem Palikot stara się zamieść pod dywan. Gdy usłyszałem odpowiedź na pytanie; "Czy pan wyrzuci posła Armanda Łyżwińskiego" podziwiałem mistrzostwo przewodniczącego "tak czystego moralnie Ruchu", który udając głupka odpowiedział; "A za co mam go wyrzucić? Boże Święty, co się stało?". Palikot tymi słowami udowodnił, że nić się nie stało z tego powodu, że poseł Łyżwiński wciągając w to innego posła wymachując legitymacjami poselskimi starali się załatwić interes mamy pana posła Łyżwińskiego. Jak to możliwe, że tak wytrawny i podobno oczytane poseł Janusz Palikot nie potrafi dostrzec różnicy pomiędzy postępowaniem Wandy Nowickiej i posła Armanda Łyżwinskiego?


Wanda Nowicka otrzymała i wzięła, co prawdą premię, lecz taki jest regulamin Polskiego Sejmu, więc wzięła je legalnie, a poseł Łyżwiński posługując się legitymacją poselską starał się wymusić. Wanda Nowicka została usunięta z klubu, natomiast poseł Łyżwiński "Został ukarany dyskusją na ten temat". To słowa przewodniczącego (czystego już) Ruchu Palikota, Znacznie więcej dowiadujemy się ze słów członka Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, starającego się z Polski uczynić "Przyjazne Państwo". Powiedział on "Największą karą dla niego będzie to, że my mu nie damy żadnej nagany. Czyli musi sam z nie rozgrzeszonym sumieniem pozostać".


Jak dziwna jest ta mentalność kolektywistyczna Palikota? A jak wygląda teraz jego moralność? Czy to jego wymarzone "Przyjazne Państwo" nie będzie już karać przestępców? Czy teraz wystarczy, że przestępca musi sam zostać z nie rozgrzeszonym sumieniem, czy też zacznie obowiązywać spowiedź powszechna? Czy o takim to "sku...ałym" państwie myśli Janusz Palikot? Czy odtąd Palikot będzie karał tylko tych, co są przeciwko niemu a tych, co z nim niech tylko gryzie sumienie?
Dziwna to mentalność kogoś kto udaje tak czystego przewodniczące idealnie czystej partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Romanie!
Czy nie jest to jakaś dziwna sytuacja polityczna, gdy dawni prezydenci mają tak wielkie uznanie na zachodzie i wschodzie, a w kraju stanowią 1 procentowe "wzory moralne".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie!
A niemiecka prasa pisze o powrocie na scenę polityczną Lwa Salonowego. Powrót na scenę polityczną LWA SALONOWEGO zapowiada przetasowania w polskiej lewicy. Dziennik pisze; "Jak by nie było Kwaśniewski to gwiazda na politycznej scenie wywodząca się z SLD właśnie", (o PZPR nie wspomina), lecz nie pisze czy powrót tej "Gwiazdy" znaczy że lewica teraz wejdzie na salony?

Salony, bezy, czy to teraz Aleksandrowi Kwaśniewskiemu zastąpiło sierp i młot?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może więc Panie Andrzeju trzeba coś jednak zrobić. Czy nie sądzi Pan, że listy są stanowczo za długie, kandydatów za dużo do tego ile można zdobyć mandatów, a okręgi wielomandatowe stanowczo za duże. Może na początek należy z jednej strony obniżyć okręgi do okręgów 3 lub 4 mandatowe. Każda partia do takiego okręgu mogłaby przedstawić tylko tylu kandydatów ile jest mandatów do zdobycia. Partie powinny we własnych strukturach przeprowadzić sobie prawybory.
Coś trzeba jednak zrobić lecz w Polsce nastąpiła jakaś dziwna Tuskomania nic nie robienia. Na co czeka premier z dymisją Arłukowicza? Na kolejną tragedię?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu!
Każdy poseł jest co prawda przedstawicielem narodu, lecz ten sam poseł, w czasie kampanii wyborczej coś jednak obiecał swoim sympatykom. On im powinien przedstawić program o który będzie walczył w Sejmie i chciałbym wierzyć, że tylko dlatego został wybrany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielu Polityków zapomniało albo nie zna Konstytucji w tym Art. 104:

1.- Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

2.- Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie:

"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg".
3.- Odmowa złożenia ślubowania oznacza zrzeczenie się mandatu.

Ten przepis wyraźnie określa niepodległość Posła. Posła nie wiążą instrukcje wyborców w tym szefów partii i innych organizacji, do których należeli lub należą. Narzucanie im sposobu głosowania jest zbrodnią konstytucyjną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.