Facebook Google+ Twitter

Dziwne drzewa w Nowogardzie

Czy drzewa powinny tak wyglądać? To chyba jakieś nieporozumienie...

Zdjęcie: Fot. Ryszard Zagórski
Fot. Ryszard Zagórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 14:47

O ile się nie mylę, to są topole ? W wielu miastach tak samo jak u nas, o czym wspomina Anna przycinane są konary drzew. Ponad to topole coraz częściej są całkowicie wycinane całkowicie. Wiele szkód czyni się w drzewostanie poprzez częstokroć bezmyślne operowanie piłą....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślałam, że tylko w Białymstoku (do niedawna "zielonych płucach Polski) trwa akcja wycinania i "pielęgnacji" drzew ale widzę, że w całej Polsce. No coż, Polak mądry po szkodzie. W innych krajach Europy drzewa się sadzi. U nas, mimo, że przybylo aut, a zanieczyszczenie środowiska jest większe niż przed kilkoma laty, no i ten efekt cieplarniany - odwrotnie. A może ma to związek z anonsami w "Ogłoszeniach drobnych: wycinka i pielęgnacja drzew"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drzewa te jeszcze stoją w Trzechlu. Prawda jest taka, że została wydana decyzja o wycięciu tych drzew i tak wygląda kolejny etap procesu wycinania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z komponowaniem krajobrazu najlepiej radzi sobie przyroda. Człowiek zawsze coś nieco przegnie w niewłaściwą stronę, Ja corocznie
sadzę kilkadziesiąt do kilkuset drzew rocznie. W tym roku około 100 leszczyn w " Nowogardzkich Szuwarach". W miejscu idealnym dla ptaków i dzikiej zwierzyny. Jak uruchomię montowanie albumów, to pokażę w pierwszej kolejności ten temat, może jutro ? Byłem kilka dni temu na Osiedlu Radosława w Nowogardzie. Drzewa które tam posadziłem mają dobre przyrosty i w tej chwili osiągają wysokość ok. 5 m. Z tego co posadziłem to ok. 50 % zostało wycięte, kolidowało z planem zagospodarowania przestrzennego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za chwasty uważane są uważane także brzozy samosiejki i olsz. W sprawie wycinanych na moim osiedlu olch pisałam. Nie będę się powtarzać. Zgadzam się z Panem Markiem. "Specjaliści" od pielęgnacji drzew na moim osiedlu przycinają i "formują" topole masowo, aż żal patrzeć. "Specjalistka" od pielęgnacji zieleni na moim osiedlu (nota bene pracownik spółdzielni mieszkaniowej) swoim działaniem robi więcej szkody niż pożytku, ale ma za to dobrą opinię w WOŚ jako fachowiec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Topola, przez fachowców uznawana jako chwast. Ze względu na transpirację wody należy do przodujących. Silne przyrosty, poprawa mikroklimatu i z tego względu decydowano się na sadzenie tych drzew doprowadzając do przesycenia a w konsekwencji do wytworzenia stref alergogennych w okresie kwitnienia. A więc należy zachowywać umiar i proporcje w komponowaniu drzewostanu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli to prawda co pisze Marek Jurkiewicz to spróbuj dowiedzieć się więcej i może należałoby zorganizować jakąś obronę tych drzew przed urzędnikami, którzy często mają dziwne pomysły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A oto drzewa w Łodzi: http://picasaweb.google.com/marek.p.jurkiewicz/CIA#5320862767685371730 http://picasaweb.google.com/Urban.Greenery.Lodz/DrzewaWOdzi#

Okalecza się je w ten sposób, bo na ścięcie od razu konieczne jest zezwolenie, a na "przycinkę i formowanie" (nawet wykonane w ten sposób, że w ich konsekwencji drzewo obumrze) już nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wykluczone, że obcieto im konary, w celu pozyskania jemioły, która po wysuszeniu (a nawet posrebrzeniu czy pozłoceniu) sprzedawana jest jako element dekoracyjny w kwiaciarniach. Ostatnie po lewej, widoczne na zdjęciu, ma liczne
"gniazda" tego roslinnego pasozyta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.