Facebook Google+ Twitter

Dziwne grupy na GoldenLine.pl - subiektywny przegląd

Internetowe serwisy społecznościowe to hit ostatnich lat. Odgrywają coraz ważniejszą rolę w naszym życiu. Bawią, pomagają, czasami nawet rozwijają (głównie towarzysko). A przy okazji pożerają mnóstwo cennego, zupełnie niewirtualnego czasu.

Logo portalu goldenline.pl / Fot. Goldenline.plCzęsto jest tak, że chlubne cele przyświecające takim serwisom, a pod wpływem aktywności ich użytkowników stają się celami chlubnym inaczej. Serwis zaczyna żyć swoim własnym życiem, trochę odmiennym od tego z wizji jego założycieli, a czasami je przerasta. Klasyczny przypadek różnych interesujących zjawisk i dziwactw na naszej-klasie tym razem sobie odpuścimy. No bo jak długo można być monotematycznym? Zresztą różne dziwactwa na społecznościowych serwisach typu towarzyskiego są już raczej w chwili obecnej normalnością. I nikt już się nie dziwi, kiedy odnajduje w takim serwisie profil użytkownika o nazwie Kupa, albo grupę hobbystyczną pod hasłem "Poszukiwacze punktu G".

Dla odmiany weźmy pod lupę równie ciekawy pod tym względem nietowarzyski serwis dla profesjonalistów www.goldenline.pl. Bliźniaczo podobny serwis www.profeo.pl jest ubogi jeśli chodzi o pomysłowość użytkowników. Albo moderatorzy są tam mniej pobłażliwi.

Użytkownik czyli zakładnik

Jak można przeczytać na stronie głównej: "GoldenLine jest społecznością skupioną na rozwoju kariery i życia zawodowego. Pomoże Ci poznać ludzi, zaistnieć w branży i monitorować rynek pracy. GoldenLine to pasja, kontakty, wiedza i doświadczenie kilkuset tysięcy osób aktywnych zawodowo". I to wszystko za darmo! Skuszony tą atrakcyjną wizją szybko stałem się użytkownikiem GL (a przy okazji zakładnikiem GL, po założeniu profilu). A to jest proste jak drut.

Dla niepoznaki tworzysz internauto swoje konto. Żeby było Ci gorzej (albo lepiej) przedstawiasz się w nim z imienia i nazwiska (choć nikt nie weryfikuje, czy Ty to Ty lub nie Ty). Jeśli nie wstydzisz się swojego wizerunku, dodajesz swoje najlepsze zdjęcie. Czasami jest ono moderowane, czasami nie. Zdjęcie na tle czerwonego porshe w slipkach może przejść. Pod warunkiem, że jesteś dilerem samochodowym i jednocześnie uznanym specjalistą od bielizny plażowej.

Następnie chwalisz się na profilu swoim wykształceniem, doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami (idealnie by było, gdybyś rzeczywiście był prezesem kuli ziemskiej z wieloletnim doświadczeniem w panowaniu nad światem). Dalszy krok jest równie prosty. Dołączasz do interesujących Cię zawodowo grup dyskusyjnych, aby zasięgnąć tzw. języka. A do swoich kontaktów dodajesz znajomych i nieznajomych, których spotykasz na forach GL. Zakres tematyki na tychże forach jest szeroki i głęboki (intelektualnie). Przykładowo: marketing, IT, specjaliści od murowania doradzają, producenci krasnali ogrodowych polecają, prawo i prawnicy kontra osadzeni i poszkodowani itd.

Jakby tego było mało, dostajesz to dyspozycji skrzynkę kontaktową do wysyłania spamu, czyli np. wiadomości zachęcających do poznania Twojej niezwykłej osoby. Nic tylko nawiązywać kontakty, zdobywać wiedzę i się rozwijać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

ANIA W.
  • ANIA W.
  • 30.06.2011 22:17

REWELACJA DAWNO SIĘ TAK NIE UŚMIAŁAM !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Główny łowca homoli
  • Główny łowca homoli
  • 31.10.2010 12:37

GoldenLine to największa wiocha
portal nie społecznosciowy a wrecz ANTY SPOŁECZNY
PORTAL TOLERUJĄCY CHAMSTWO I WIOCHĘ ale tylko z jednej strony
portal zwolenników PEDAŁÓW I DONKA inni nie są tam tolerowani
taka ,,tolerancja inaczej "
pedał moze kazdego zaatakowac i opluc stosując chamski jezyk
spóbujcie to tym samym jezykiem odniesc się do prderasty to bedziecie homofobem

jedna wielka wiocha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowany PLUS! Świetnie czytało się ten tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to nie jest artykuł o wszystkich grupach na GL ani o samym portalu, gdzie widzicie problem? Mnie akurat ten tekst zachęcił do przewertowania GL i pewnie wiele osób nawet z ciekawości tam zajrzy i opinie sobie wyrobi własną...

Komentarz został ukrytyrozwiń

GL to jeden z ciekawszych portali społecznościowych.
Autor tekstu znalazł tam chyba to, czego sam szukał.
Ja trafiam tam na zupełnie inne grupy i fora dyskusyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minus za bardzo subiektywną, jednostronną ocenę - mimo zaznaczenia tej subiektywności w tytule. Osoba czytająca ten artykuł i nie znająca GL nigdy tam już nie zajrzy. A nie o to chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Haha, dobre :D też od dłuższego czasu miałem wrażenie, że na GL jest nieco za dużo tych różnych grup, których tematyka zresztą bardzo często pokrywa się. Ale o istnieniu takich "kwiatków" jak te przytoczone to nie wiedziałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.02.2009 23:45

....dajcie linka do tych rajstop, staników i buraków bo nie mogę znaleźć .... trzeba się zapisać...
Jestem trochę na GL i nawet nie wiedziałem, że są tak rewelacyjne grupy.

Oczywiście plus za info :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry artykuł. Widzę, że są zarzuty o brak obiektywności. Według mnie idiotyczne. Obiektywna opinia? Czyli jaka? Albo coś mi smakuje, albo nie, albo mi się podoba, albo nie. Koledze autorowi nie podobają się głupoty w GoldenLine.pl i o tym napisał. Do tego sprawnie posługując się klawiaturą. Zdecydowany plus i czekam na inne, subiektywne opinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dość interesujący tekst. ja mam znajomych, którzy znaleźli sobie na tym goldenline swoje "połowki" hehe zawsze to lepiej brzmi, że poznałem zonę na gl a nie na sympatia.pl;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.