Facebook Google+ Twitter

Dziwne transakcje byłego zarządu Bumaru

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 07:20

Ponad 370 milionów dolarów - tyle jest wart podpisany w 2002 roku kontrakt na dostarczenie armii Malezji prawie 50 czołgów PT 91M oraz wozów technicznych. "Rzeczpospolita" podaje, że ówczesny zarząd kierowany przez Romana Baczyńskiego - w zamian za pomoc w zdobyciu lukratywnego zamówienia - zobowiązał się przekazać pośrednikom prawie 95 milionów dolarów.

Według gazety, do tej pory przekazano 72 miliony, jednak malezyjscy pośrednicy otrzymali z tej kwoty zaledwie 22 miliony. Reszta pieniędzy trafiła na konta tajemniczych spółek między innymi z Portoryko. Jedną z nich jest firma Lurig SA. Z dokumentów, do których dotarła "Rzeczpospolita" wynika, że zarejestrowana na karaibskiej wyspie spółka podpisała z Bumarem umowę agencyjną opiewającą na ponad 10 milionów dolarów.

Ze śledztwa gazety wynika, że portorykańska firma była tak zwanym słupem, przez który przekazywano pieniądze do zarejestrowanej w Londynie Subci Ltd. W wyniku takich operacji finansowych Bumar mógł stracić około 2 i pół miliona dolarów. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Więcej o niejasnościach w malezyjskim kontrakcie Bumaru w "Rzeczpospolitej".


"Rzeczpospolita"/iar/lm/kk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.