Facebook Google+ Twitter

Dziwny kandydat...?

Poseł Jerzy Wenderlich, którego kandydatura na wicemarszałka Sejmu została przez lewicę przyjęta jednogłośnie, pobudza do refleksji nad tym, jaki kierunek w polityce chce obrać partia.

Po zadowalającym, a można rzecz spokojnie, że i bardzo dobrym wyniku Grzegorza Napieralskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, wystawienie osoby Wenderlicha na kandydata na wicemarszałka, wydaje się nieco dziwne.

Mimo, że doświadczenia w polityce, którą poseł Wenderlich zdobywał przez lata głównie w ławie sejmowej, nie można mu odmówić, jego rola w partii wyraźnie sprowadzała się do tej, którą obecnie odgrywa w PO Janusz Palikot. Skonfrontować obu postaci oczywiście się nie da, bo byłby to eksperyment zdecydowanie negatywnie kończący się dla Wenderlicha. Ale poseł ten już nie raz, a właściwie niemalże za każdym razem, dał się pokazać jako polityk kąśliwy i złośliwy, ale chętnie pokazujący swoje umiejętności retoryczne w mediach.

Niemniej, swoją ofensywną wobec rozmówców rolę pełnił doskonale. Jako wicemarszałek miałby szansę stać się osobą bardziej poważaną, czego jak sądzę chce lewica. Bo poza Ryszardem Kaliszem w formacji nie ma już działaczy godnych, by ich zastąpić. Jeżeli jednak lewica chciałaby zwrócić na siebie uwagę z nieco bardziej merytorycznej strony, kandydatura Wenderlicha do poważnych raczej nie należy. Z tej perspektywy decyzja ta wydaje się niecodzienna. Być może, moje poglądy podzielają redaktorzy „Rzeczpospolitej’’ , której tytuł newsa informującego o wyborze kandydata na wicemarszałka brzmi „Wunderlich kandydatem na wicemarszałka Sejmu’’. Choć literówka w nazwisku zdarzyć się może, ten przypadek aż nadto bije po oczach. Bo słowo ‘’wunderlich’’ z niemieckiego znaczy tyle samo co „dziwny” bądź „pokraczny”.

Nie mnie zgadywać, jakie zamiary miał redaktor piszący informację, jednakże przyznać trzeba, iż takie działania lewicy dużo mówią nam o partii, która po dobrej kampanii i wyniku Napieralskiego, nie korzysta z zebranych plonów i szybko obniża loty. A szkoda, bo powiew świeżości w polityce zawsze jest mile widziany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.