Facebook Google+ Twitter

"Dziwny przypadek psa nocną porą" - premiera Teatru Dramatycznego

10 lipca na Scenie na Woli odbędzie się premiera spektaklu "Dziwny przypadek psa nocną porą" w reżyserii Janusza Krofty i z muzyką na żywo SzaZy. Sztuka Simona Stephensa otworzy Letni Przegląd Teatru Dramatycznego.

plakat / Fot. Teatr Dramatyczny"Dziwny przypadek psa nocną porą" w reżyserii Janusza Krofty to adaptacja, przetłumaczonej na ponad 40 języków, powieści Marka Haddona. Autorem adaptacji, która podbiła serca widzów w Londynie i na Broadwayu jest Simon Stephens.

Christopher jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą podróż do Londynu.

To niezwykła opowieść o miłości, marzeniach i przełamywaniu własnych ograniczeń. Świat widzimy oczami młodego outsidera, który szczegółowo zapisuje każdy dzień.

Przekładu sztuki Simona Stephensa dokonała Bogusława Plisz-Góral, muzykę skomponował SzaZa, czyli duet Szamburski/Zakrocki. W spektaklu wystąpią: Krzysztof Szczepaniak, Marta Król, Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Anna Gajewska, Agata Wątróbska, Robert Majewski i Tomasz Budyta.


Letni Przegląd Teatru Dramatycznego odbędzie się w dniach 9-31 lipca. To doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości. Przez cały lipiec będzie można oglądać prawie wszystkie spektakle z repertuaru Teatru. Będą to wieloobsadowe widowiska, kameralne spektakle aktorskie, klasyka dramatu oraz adaptacje literatury i komedie. Co więcej, Kabaret na Koniec Świata pokaże nowy program, a gościnne wystąpi Teatr Papahema ze spektaklem "Moral Insanity. Tragedia ludzi głupich".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.