Facebook Google+ Twitter

Dźwięk i światło - Puławy zainaugurowały Festiwal "Dwa brzegi"

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" zaczyna kojarzyć się nie tylko z Kazimierzem Dolnym i Janowcem, ale także Puławami. W niedzielny wieczór 01.08.2010 r. w Parku Czartoryskich odbyła się impreza zatytułowana "Dźwięk i światło".

Oświetlona Świątynia Sybilli w Parku Czartoryskich w Puławach / Fot. Elżbieta RubiecPierwsza część koncertu obfitowała w autorski program wywodzącego się z "Piwnicy pod Baranami" pianisty Konrada Mastyło. Zgromadzeni w parku wysłuchali koncertu muzyki filmowej z całego świata w wykonaniu orkiestry kameralnej pod dyrekcją Adama Klocka. Słuchacze rozkoszowali się dźwiękami zbudowanymi na tak wielkich nazwiskach, jak m.in. Legrand, Morricone, Williams, Dębski, Konieczny, Kilar. Ponadto już samo zorganizowanie tego koncertu w osadzie pałacowo - parkowej dodawało uroku występom.

Niekwestionowaną gwiazdą upalnego niedzielnego wieczoru był AINU - multiinstrumentalista, artysta grafik, muzyk i kompozytor, którego twórczość najłatwiej zaklasyfikować jako tzw. "World Music". Podczas puławskiego koncertu elementem towarzyszącym było widowisko multimedialne - na ekranie pojawiały się zdjęcia z Indii, Nepalu, Tybetu, Nowej Zelandii oraz wideoklipy artysty. AINU gościł w Puławach nie po raz pierwszy, zaś koncert "Word Music" przeniósł słuchaczy w inny świat. Dźwięki wybrzmiały na dziwnych instrumentach pochodzących z różnych kontynentów, a były wśród nich np. fletnie pana, gitara, metalowe flety, gongi tybetańskie, bębny Indian obu Ameryk, didgieridoo, sprzęt wykonany przez samego muzyka - a wszystko w połączeniu z brzmieniem elektronicznym. Jego image sceniczny - szamański ubiór - wraz z muzycznymi elementami etnicznymi zaczerpniętymi z kultury rdzennych mieszkańców odległych krajów przeniósł publiczność w niezwykłą krainę dźwięków.

Domek Gotycki w Puławach / Fot. Elżbieta RubiecDodatkowym elementem towarzyszącym imprezie "Światło i dźwięk" była "Noc w Muzeum Czartoryskich", podczas której zwiedzający za darmo mogli obejrzeć zbiory i pamiątki książąt Czartoryskich oraz podziwiać instalację "Śpiąca pantera" ukazującą pierwotne usytuowanie rzeźby w puławskim parku.

Niezwykły klimat tworzyła tego wieczoru oprawa iluminacyjna całego kompleksu pałacowo - parkowego przygotowana przez profesjonalną firmę, która podświetlała wysokie drzewa, ich stare konary bądź zabytkowe puławskie budowle. Ta kolorowa scenografia świetlna tworzyła niezwykle bajkowy klimat, zwłaszcza, kiedy zapadł zmrok i wszystkie detale przykuwały wzrok spacerujących.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szczególny festiwali i takiż klimat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.