Facebook Google+ Twitter

Dźwigowa nadal zamknięta. Do kiedy? Nie wiadomo

Prace remontowe przy ulicy Dźwigowej w Warszawie nadal trwają, a termin ich zakończenia nadal nie jest znany. Oznacza to, że w najbliższych dniach gigantyczne korki będą nadal doskwierać mieszkańcom Bemowa i Ursusa. ZTM żadnej konkretnej daty podać nie chce.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gas_pipeline_reconstruction_in_Myslíkova_Street,_Prague_(004).JPGOd dłuższego czasu trwa remont tunelu nad ulicą Dźwigową, pod którym odkryto podziemne rozlewisko. Remont znacznie utrudnia jazdę kierowcom, jadącym z Włoch, Ursusa i Bemowa, tworząc gigantyczne korki.

Pierwotnie planowano, że prace remontowe przy Dźwigowej zakończą się już 24 października.
- Okazało się jednak, że robotnicy trafili na teren wyjątkowo niepokorny geologicznie - wyjaśnia Wiadomościom24.pl Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Początkowy rentgen dał dość niewyraźny obraz, natomiast woda z drenów kolejowych zaczęła się wylewać, przez co konstrukcja zaczęła się zapadać, a robotnicy dostrzegli problem związany z utrzymaniem stabilności jezdni - kontynuuje Sobieraj.

Okazuje się, że system odwodnienia, pomimo zapchanych drenaży czyścił wodę już od 60 lat, mimo że był przygotowany tylko na 30. - Główne prace zostały jednak już wykonane, woda jest pompowana od 6 dni, do systemu zaczyna trafiać już nowa, czysta woda - opowiada Adam Sobieraj.

Dość istotnym problemem jest zakres prac. - Droga i tory kolejowe są ze sobą połączone i aby dokonać generalnego remontu, trzeba byłoby zamknąć całą konstrukcję, łącznie z wiaduktem, na co oczywiście nikt się zgodzi. Pomijając już, że taki remont potrwałby wówczas co najmniej rok - mówi Sobieraj.

Zakres prac przy tunelu powiększył się, a celem nadrzędnym jest teraz przywrócenie drogi użytkownikom. Wciąż nie wiadomo kiedy. - Zrobimy wszystko, by naprawa trwała najkrócej, jak tylko się da - informuje Sobieraj.

Prognozy pogody są sprzyjające, ale ekipa remontowa obawia się mrozu, który może spowodować kolejne opóźnienia. Na szczęście, przy ewentualnym ataku zimy, może zaistnieć problem jedynie z odtwarzaniem nawierzchni. - Prognozy były takie, że już październik miał być zimny i mroźny, a jednak tak nie było. Dlatego mamy ogromną nadzieję, że zima jednak nas nie zaskoczy i prace remontowe zakończą się jeszcze w listopadzie- podsumowuje Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

assdds
  • assdds
  • 11.10.2011 12:52

Kto jeszcze doda komentarz o zdjjęciu... Boże ludzie... coraz głupsi sie stajecie, jeden przez drugiego : "A to nie jest to zdjęcie" " przecież to zdjęcie z pragi !" jak dzieci w przedszkolu... weźcie sie ogarnijcie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
assdds
  • assdds
  • 11.10.2011 12:50

Jebac to skąd pochodzi zdjęcie, dźwigowa jedt zamknieta tak czy siak, i nie wiadomo do kiedy, a mi to zrujnowało życie. Bo ku...wa nie ma jak przejechać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciek
  • Maciek
  • 29.10.2010 20:32

Całość artykułu gubi zdjęcie z Pragi Czeskiej. To jest dziennikarstwo? Zgroza. Dobrze, że się nie podpisał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
  • Adam
  • 28.10.2010 09:59

Po co autor tej informacji dał zdjęcie z czeskiej Pragi? Nie chciało mu się szukać?! Tak nie postępuje prawdziwy dziennikarz tylko dziennikarzyna!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dupajasia
  • dupajasia
  • 27.10.2010 23:23

przecież zdjcie to nie jest Dźwigowa ani żadne okoliczne rejony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.