Facebook Google+ Twitter

Dzwoń, esemesuj, płać i nie wymagaj zbyt wiele?

Jak dotąd, mój apel na forum Wiadomości24.pl, by ktoś zajął się tematem monopolistów w branży telekomunikacji w naszym kraju nie odniósł skutku. Sam nie podejmę się, bo brak mi rozeznania w temacie. Ale obiecuję plusa temu, kto o tym napisze!

Kiedy Paweł Nowacki napisał tekst programowy pt. "Abecadło dziennikarza obywatelskiego", to wszyscy się zachwycili i zakrzyknęli: świetne.
I co z tego?

Jest temat jak byk: złodziejstwo w biały dzień w Polsce. Monopolistyczne praktyki w branży telekomunikacyjnej (nie operujemy nazwami firm, Panie i Panowie!). Trochę się może i zmienia, ale w jakim tempie! Wciąż płacimy o wiele drożej za połączenia telefoniczne i internet, niż (relatywnie rzecz biorąc) mieszkańcy innych państw Unii Europejskiej. Niedawno, gdy zmuszony byłem korzystać z internetu "na impulsy" (nowe osiedle), a komórkę miałem od niespełna niż roku, opłaty za te usługi przewyższały znacznie czynsz! Teraz jest trochę lepiej, bo płacę za nie niewiele mniej, niż za gaz, wodę, energię i wywóz śmieci razem wzięte.

Pewna bliska mi osoba miała przedłużyć abonament u pewnego operatora. Pięć razy upewniała się u konsultanta, czy nie zmienią się jej opłaty za SMS-y za granicę, bo była to dla niej kluczowa sprawa. Mimo zapewnień, że będzie płacić tyle samo, okazało się, że płaci ponad dwa razy więcej. Reklamacji nie przyjmujemy.

I tak jest o wiele częściej. Przysyłają rachunek. Dziwnie dużo? Dzwonisz do biura obsługi klienta. Ach, zaszła pomyłka - dowiadujesz się. A ile osób w takiej sytuacji nie zauważy, zapłaci?

Jeszcze raz zachęcam zatem do mobilizacji nasze pióra, a przynajmniej do dyskusji!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:O dziś w Radio France powiedzieli,ze Eurodeputowani będą głosować (10maja) ustawę o ujednoliceniu cen komunikacji komórkowej w Europie. Proponowana cena to 0,15euro za minute... czyli około 60groszy za minute,bez względu na sytuację geograficzną. Niektórzy operatorzy kasują nawet do 3euro za minute, podczas gdy rzeczywista cena polaczenia oscyluje w granicach 0,20euro/minute ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parafrazując pewne hasło reklamowe: Z legitymacją prasową można więcej :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.