Facebook Google+ Twitter

E3 kurczy się

Electronic Entertainment Expo, największa impreza branży gier wideo, przejdzie poważne zmiany. Od następnego roku targi E3 będą mniejsze i bardziej kameralne.

Logo targów E3. Źródło: Wikipedia.Co roku najwięksi producenci i wydawcy gier wideo przyjeżdżali w maju do Los Angeles, by na targach E3 (Electronic Entertainment Expo) zaprezentować światu swoje najnowsze produkty. Jak mówią organizatorzy, od następnego roku impreza wciąż będzie odbywała się w Los Angeles, lecz nie będzie miała już tak masowego charakteru. Zmieni się także termin targów - zostaną przeniesione z maja na lipiec, by producenci mieli więcej czasu na dopracowanie swoich gier. Zmieni się także miejsce, w którym organizowane będzie E3. Organizatorzy porzucą dotychczasowe miejsce - Los Angeles Convention Center - na rzecz sal konferencyjnych, które na czas targów zostaną prawdopodobnie wynajęte od jednego z miejskich hoteli. Kolejna zmiana dotyczyć będzie nazwy imprezy - zostanie ona przemianowana na "E3 Media Festiva" , gdyż ma ona oferować więcej niż tylko gry.

Jaki jest powód zmian? Przede wszystkim wskazuje się na koszty - firmy musiały nie tylko słono płacić za wynajmowaną w hali LACC powierzchnię, ale także opłacić personel targów i zapewnić swoim pracownikom utrzymanie przez kilka dni ich trwania. Poza tym, mniejsi developerzy skarżyli się, że w natłoku tytułów giną pozycje oryginalne, że odbiorcy ich nie zapamiętują. Negatywnie do zmniejszenia rozmiarów imprezy nastawione jest miasto oraz hotelarze czy taksówkarze, dla których E3 oznaczało dodatkowe zarobki. Taksówkarze zarabiali nawet o 50% więcej niż "poza sezonem E3".

Jakie znaczenie mogą mieć te zmiany dla przeciętnego miłośnika gier? Może więcej ich zobaczy, może będą one bardziej dopracowane. Poza tym, nadal będzie obserwował targi sprzed monitora, gdyż impreza zawsze była otwarta wyłącznie dla przedstawicieli firm i dziennikarzy; chyba że i to organizatorzy zmienią. Ludzie z branży będą "bawić się" w mniejszym gronie, mniej za tę zabawę zapłacą i może ubiją więcej interesów. No i trochę później wyjadą na wakacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.