Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

48628 miejsce

E Nomine - o Biblii w rytmie trance i techno

Projekt muzyczny powstał w Niemczech w 1999 roku z inicjatywy dwóch producentów muzycznych: Christiana Wellera oraz Friedricha Granera. Cieszy się sporą popularnością i wzbudza kontrowersje.

Okładka płyty. / Fot. okładkaNazwa formacji pochodzi ze zmodyfikowanego zwrotu łacińskiego In nomine, co znaczy w imię czegoś lub kogoś.

Wiele osób ma problemy z określeniem, czym jest muzyka E Nomine. Członkowie zespołu określają ją jako monumental dance. Ich utwory są ciekawą kombinacją techno i transu z chorałami gregoriańskimi oraz recytacją.

E Nomine czerpie inspirację z różnych źródeł. Album "Das Testament" (1999) oparty jest na motywach zaczerpniętych z tradycji chrześcijańskiej. Na płycie znajdują się, między innymi,
utwory zatytułowane: "10 przykazań", "Psalm 23", "Niebo i Piekło".

Kolejny krążek grupy "Finsternis" (2002) poświęcony jest tematyce mrocznej i demonicznej. Muzycy zaczerpnęli pomysły na utwory ze znanych filmów grozy, takich jak: "Dracula" czy też "Koszmar z Ulicy Wiązów". Co ciekawe formacja w swoich utworach wykorzystuje głosy znanych osób, które potem synchronizuje z muzyką i innymi muzycznymi efektami specjalnymi. W utworze "Mitternacht" możemy usłyszeć głos Roberta De Niro, w "Dracul's Bluthochzeit" występuje Gary Oldman. Ale to nie wszystkie znane nazwiska. Z E Nomine współpracowali też: Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Al Pacino, Anthony Perkins, John Malkovich oraz Nicolas Cage.

Trzeci album "Die Prophezeiung" (2003), który doczekał się aż trzech edycji, traktuje o magii, walce dobra ze złem i wieszczy koniec świata.Wiele teledysków i tekstów grupy uznano za kontrowersyjne. Podejrzewano nawet, iż E Nomine w swoich utworach przemyca treści o zabarwieniu satanistycznym. Zespół stanowczo zaprzeczył tym zarzutom.

Od wydania ostatniego albumu minęło już 7 lat. Strona grupy nie jest aktualizowana, nie powstają nowe utwory. Fani zaczęli spekulować, że to już koniec E Nomine. Podobno formacja pracuje nad nowym materiałem, jednakże nie podano daty premiery nowego krążka. Szkoda by projekt zakończył już swoją działalność, ponieważ wniósł coś nowego na europejski rynek muzyczny.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.