Facebook Google+ Twitter

E-biznesmeni i portale aukcyjne – przyjaźń z rozsądku?

Wartość rynku e-commerce w Polsce może wynosić już nawet 17 mld zł – donosi Internet Standard. Zakładając własny e-biznes warto postawić pytanie: lepiej wesprzeć się na ramieniu portalu aukcyjnych czy otworzyć swój sklep?

Trzeba nauczyć się, czy lepiej oprzeć swój e-biznes o portale aukcyjne czy zaryzykować własny interes / Fot. Daria DuszyńskaW Polsce istnieje kilka liczących się portali aukcyjnych oraz 10 tys. sklepów internetowych według szacunków Sales News. Ich liczba wzrasta jednak proporcjonalnie do popularyzacji zakupów w sieci. TNS OBOP przeprowadził niedawno badania, z których wynika, że co trzeci Polak korzystający z internetu uszczuplił swój portfel na zakupach w wirtualnych supermarketach, czyli portalach aukcyjnych. Te same analizy wskazują również na fakt, że z usług oferowanych przez sklepy internetowe skorzystał już tylko co czwarty rodak. Tę tendencję potwierdza w opublikowanym niedawno w serwisie bankier.pl wywiadzie, Mariusz Wesołowski, koordynator ds. Edukacji w Grupie Allegro i trener Akademii Allegro uczącej Polaków jak zarządzać biznesem internetowym. "Początkujący przedsiębiorca może dzięki naszemu serwisowi aukcyjnemu, dotrzeć do 12 milionów unikalnych użytkowników. To grupa potencjalnych klientów, którą nie mogą pochwalić się największe centra handlowe w Polsce i to w weekend przed Świętami" – wyjaśnia przekornie.

Oparcie raczkującego e-biznesu na silnych i bogatych portalach aukcyjnych może zatem przynieść świeżo upieczonym e-przedsiębiorcom wiele dobrego. Najważniejszą zaletą jest to, że swoje produkty można sprzedawać praktycznie od razu, bez inwestowania w drogą infrastrukturę. Ta bowiem może kosztować krocie – zlecenie wykonania oprogramowania dla sklepu oscyluje w kwocie od kilku do kilkudziesięciu tys. zł. Tak wysoka cena wiąże się m.in. z koniecznością zapewnienia klientowi bezpiecznych narzędzi za pomocą, których zapłaci za towar.

Niektórzy próbują korzystać z darmowych rozwiązań, takich jak oprogramowanie będące swoistym szablonem, dzięki któremu sklep internetowy będzie mógł funkcjonować. Jednym z nich jest osCommerce. Niestety tego rodzaju droga na skróty zaprowadzi początkującego przedsiębiorcę do królestwa przestarzałej i mało zaawansowanej technologii. Tym samym wystąpią mniejsze szanse na częste odwiedziny klientów. Poza tym zaufanie kupujących do marki danego portalu, przenosi się automatycznie na sprzedającego. Tymczasem nowy sklep internetowy ma przed sobą długą drogę pozyskiwania klientów i ich zaufania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Masz rację, jasne, że zdarzają się sytuacje wysyłania innego towaru albo uszkodzonego. Temu jednak żaden super portal aukcyjny nie może zapobiec, ale może starać się np. zapewnić bezpieczeństwo płatności czy danych osobowych; niektóre technologie zabezpieczania kosztują przecież nie mało, a rzadko kiedy na podobne koszty stać początkującego przedsiębiorcę. I to właśnie chciałam przekazać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tą troską o bezpieczeństwo ze strony Allegro to spora przesada. Jeśli ktoś dostanie karton z cegłą zamiast zakupionego przedmiotu, to i tak będzie musiał dochodzić swoich praw sam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.