Facebook Google+ Twitter

ECCO Walkathon 2011. 10 września kolejny Spacer Ludzi Dobrej Woli

Ecco Walkathon to idea szwedzkiego założyciela firmy "ECCO" Karla Toosbuy'a. W Polsce pierwszy spacer odbył się w 2005 roku. 10 września na warszawskiej Agrykoli Polacy będą spacerować po raz siódmy, by promować zdrowy styl życia, edukację oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

 / Fot. Henri Bergius, lic. 2.0/ wikimedia commonsSzwedzka firma Ecco od ponad 50 lat angażuje się w działalność charytatywną oraz różnorakie projekty na rzecz ochrony środowiska. Przykładem takiej aktywności są organizowane od 12 lat Spacery Ludzi Dobrej Woli. W tym roku wspólnie spacerować będą młodzi ludzie z Niemiec, Polski i Danii. Inicjatywa ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, edukacji oraz działań na rzecz ochrony środowiska.

W ciągu 12 lat w imprezie wzięli udział ludzie o różnej narodowości z różnych kontynentów. Spacerowali już między innymi: Amerykanie, Japończycy, Norwegowie, Szwedzi. Wspólnymi siłami uczestnicy przeszli do tej pory ponad 2,4 mln kilometrów. Dystans ten odpowiada około 60 okrążeniom naszej planety. Dzięki akcji "Ecco Walkathon" w sumie udało się już zebrać aż 10 milionów złotych, które zostały przeznaczone na cele charytatywne.

 / Fot. Radek Zawadzki W24Na uczestników tegorocznego spaceru tradycyjnie będą czekały dwie trasy: krótsza na 6 kilometrów i dłuższa na 10. Nie zabraknie także koncertów oraz spotkań z gwiazdami. Imprezę o godzinie 9.45 zacznie rozkręcać "Kapela ze wsi Warszawa". Wydarzenie swoją obecnością uświetni także Kamil Bednarek z zespołem Star Guard Muffin oraz Sidney Polak.

W tym roku pieniądze będą zbierane na rzecz Fundacji TVN „Nie jesteś sam” wspierającej osoby chore na mukowiscydozę,a także fundacji SOS Wioski Dziecięce, która pomaga zorganizować rodziny zastępcze dzieciom osieroconym i porzuconym. Zasilone zostanie także konto Fundacji Radia Zet zbierającej fundusze m.in. na rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anna
  • Anna
  • 10.09.2011 14:55

Pani Grażyno- zuch córka! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grażyna Fetke
  • Grażyna Fetke
  • 10.09.2011 14:36

Właśnie dostałam sms-a od córki - maszeruje .Bardzo popieram - BRAWO!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.