Facebook Google+ Twitter

ECCO Walkathon – największy charytatywny spacer świata już wkrótce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-07-31 10:47

15 września na warszawskiej Agrykoli odbędzie się ECCO Walkathon, największy charytatywny spacer świata, organizowany przez firmę ECCO - duńskiego producenta obuwia. To ósma edycja tej wyjątkowej akcji w Polsce, a trzynasta na świecie!

ECCO Walkathon będzie gościł w Polsce już po raz ósmy, w tym roku spacerujemy 15 września na warszawskiej Agrykoli. Jak co roku, Agrykola stanie się centralnym punktem Warszawy i najmodniejszym miejscem w stolicy. Miejscem, w którym po prostu trzeba być. Niezmiennie od ośmiu lat, kilkanaście tysięcy ludzi połączy się w szczytnym celu, aby w radosnym spacerze przejść ulicami Warszawy i wspólnie zbierać pieniądze na cele charytatywne. Przesłanie ECCO Walkathonu jest proste: spacerując, pomagamy! Idziemy po wytyczonych trasach, a za każdy przebyty przez nas kilometr, organizator przedsięwzięcia - firma ECCO przekazuje 4 złote na konto wybranej przez uczestnika organizacji charytatywnej.

Do wyboru będą dwie trasy - sześcio- i dziesięciokilometrowa. Każdy, kto weźmie udział w ECCO Walkathonie, będzie mógł wesprzeć projekty realizowane przez trzy organizacje charytatywne:
• Fundację TVN „nie jesteś sam” - pomoc dzieciom
z mózgowym porażeniem dziecięcym,
• Fundację Radia ZET – zakup ultrasonografu umożliwiającego wykrywanie wad serca u dzieci jeszcze przed narodzinami dla
Zakładu Diagnostyki
i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,
• Warszawski Ogród Zoologiczny – budowę pastwiska dla hipopotamów.

ECCO Walkathon już na stałe wpisał się w kalendarz wrześniowych aktywności tysięcy Polaków, a liczba osób biorących udział w polskiej edycji wydarzenia, znacznie przewyższa liczbę uczestników ECCO Walkathonów organizowanych na świecie. Jako Polacy pobiliśmy wszystkie rekordy – zarówno pod względem liczby uczestników jak i zebranych funduszy. Dotychczas w Polsce, ECCO
przekazało
z „wychodzonych” przez nas kilometrów ponad: 4 miliony 231 tysięcy złotych na cele charytatywne!

Ile uda się nam zebrać w tym roku? To zależy tylko od nas!

Historia ECCO Walkathonu sięga 1999 roku, pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Kopenhadze, gdzie Karl Toosbuy, założyciel firmy ECCO wpadł na pomysł, jak połączyć aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. W ciągu tych trzynastu lat do charytatywnego spaceru dołączyli Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, osiem lat temu także Polacy.
Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter spaceru, który łączy możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego w gronie rodziny i przyjaciół oraz zdrowy, aktywny wypoczynek połączony z pomocą potrzebującym, tak bardzo spodobał się Polakom, że wspólny spacer od lat jednoczy ludzi kultury, sztuki czy sportu.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.