Facebook Google+ Twitter

ECCO Walkathon po raz pierwszy w Krakowie!

W najbliższą sobotę, 27 września, odbędzie się pierwsza krakowska edycja ECCO Walkathonu. Idea jest prosta: za każdy przebyty przez uczestnika kilometr na konto wybranej fundacji wpływają 4 złote. Wystarczy tylko iść.

10 miast na 10 edycję


Walkathon - spacer ludzi dobrej woli / Fot. ECCO Polska/materiały reklamoweW najbliższą sobotę z Małego Rynku wystartuje Spacer Ludzi Dobrej Woli. Idąc trasą przebiegającą przez Stare Miasto wspiera się równocześnie jedną z fundacji, której za każdy wychodzony kilometr zostaną przekazane pieniądze. Oprócz Krakowa, w akcji organizowanej przez firmę ECCO, bierze udział dziewięć innych miast: Warszawa, Skovde, Karlsbad, Berlin, Kolonia, Monachium, Odense, Holding i Kopenhaga, w której w 1999 roku odbył się pierwszy Walkathon. Razem dziesięć miejsc na dziesiąty spacer.

Warszawski Walkathon odbył się w tym roku po raz czwarty. Krakowski ma miejsce po raz pierwszy. Czy w przyszłym roku będzie można liczyć na powtórkę? - Jak najbardziej tak. W tym roku pokusiliśmy się o rozszerzenie naszej akcji i naturalnym wyborem był Kraków. Jeśli krakowianie polubią tą imprezę, to nie widzę żadnych przeszkód, żeby nie mogła odbyć się również w przyszłym roku - mówi Anna Gołębiewska z ConTrust PR zajmująca się tegoroczną edycją Spaceru. - Jeśli chodzi o inne miasta, są plany, jednak wszystko tak naprawdę zależy od zainteresowania i możliwości.

Chodzić każdy może…


W Spacerze Ludzi Dobrej Woli może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Liczy się chęć pomocy. Można wziąć ze sobą psa, który traktowany będzie jak normalny uczestnik: wystarczy kupić dla niego bilet, a „wyczłapane” przez niego kilometry można przeznaczyć na wybrany cel. Trasę opracowano biorąc pod uwagę także osoby niepełnosprawne. Zadbano, by było na niej jak najmniej schodów, wysokich progów i nierówności sprawiających trudność osobom poruszającym się na wózku. Uczestnicy mogą biegać, chodzić, spacerować – ważne, żeby do godziny 14 znaleźć się na mecie. Po ukończeniu trasy przed czasem nie trzeba oddawać swojego identyfikatora – w Warszawie, gdzie w tym roku wyznaczono dwie trasy: sześcio- i dziesięciokilometrową, zdarzały się przypadki, że ktoś szedł najpierw dłuższą, potem ponownie krótszą trasą i na koniec wybierał tę, na którą przejście został mu czas.

Czas… start!


Rejestracja uczestników rozpocznie się półtorej godziny przed startem, o 9.30 w namiotach ustawionych na Małym Rynku. Każdy dostanie koszulkę, torbę, identyfikator, mapę trasy oraz jabłko i wodę mineralną. Wcześniej trzeba jednak kupić bilet. Można to zrobić na trzy sposoby: do 26 września w jednym ze sklepów ECCO w całym kraju, rejestrując się na www.eccowalkathon.pl lub przelewem na poczcie, w banku lub przez Internet na numer konta podany na stronie organizatora. Opłata wynosi 8 zł, a dla dzieci do 13 roku życia – 4 zł.

Ecco Walkathon dla dzieci. / Fot. ECCO Polska/materiały reklamoweOficjalne otwarcie ECCO Walkathonu 2008 przewidziano na godzinę 10.10. Punktem centralnym jest Mały Rynek. Stąd o godzinie 11 uczestnicy wyruszą trasą przez Rynek, Planty i Bulwary Wiślane. W drugim wyjściu, przewidzianym na godzinę 12, wezmą udział dzieci. Dla najmłodszych uczestników zorganizowano inną formę zbierania pieniędzy. Przed wyruszeniem na trasę, każdy z nich otrzyma koszulkę oraz specjalną mapę. Co kilometr ustawione zostaną specjalne punkty, w których dzieci będą musiały wykonać zadanie. Za jego wykonanie otrzymają monetę, którą po powrocie na Mały Rynek i okazaniu jej w namiocie dla dzieci będą mogły wymienić na dodatkowe 25 złotych na rzecz wybranej przez siebie fundacji. Oprócz tego w programie przewidziano wspólne śpiewanie i granie na gadającym bębnie. To dla dzieci. Dla wszystkich natomiast występy zespołu Smile oraz tancerzy z „You can dance”.

Na co przeznaczyć pieniądze?


Są trzy możliwości. Pierwsza to fundacja Street Kids International, która pomaga dzieciom z
uzależnieniami, bezdomnym i wychowującym się na ulicy. Jej celem jest wskazanie im możliwości rozwoju i wyjścia z trudnej sytuacji. Organizacja promuje wykształcenie i otacza opieką dzieci pochodzące z biednych rodzin lub będące sierotami.

Druga możliwość: międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF walcząca ze zjawiskiem „bushmeatu”, czyli masowym zabijaniem rzadkich gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem, jak goryle, szympansy, słonie czy pancerniki, dla pozyskania ich mięsa.

Trzecia fundacja, TVN „Nie Jesteś Sam”, przeznaczy zebrane fundusze na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Żywienia Pozajelitowego Dzieci w krakowskim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, gdzie leczone są maluchy, które nie są w stanie jeść normalnie. Potrzebna im do tego specjalna aparatura, która zostanie zakupiona z „wychodzonych” w Walkathonie pieniędzy.

W tym roku w warszawskim Spacerze Ludzi Dobrej Woli wzięło udział ponad 17 tysięcy osób, o tysiąc mniej, niż w zeszłym roku – mówi Anna Gołębiewska. I dodaje: - Zebraliśmy 637 440 złotych. Ta kwota co roku jest większa.

Szczegółowe informacje, m.in. opis trasy, program imprezy i formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej ECCO Walkathonu 2008.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.