Facebook Google+ Twitter

Echa publikacji raportu Millera na świecie

Opublikowanie raportu komisji Millera ws. katastrofy smoleńskiej nie wywołuje już tak dużego zainteresowania mediów, jak tego stworzonego przez MAK. Końcem pracy polskiej komisji najbardziej interesują się rosyjskie media.

Zdjęcie z miejsca katastrofy smoleńskiej (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Katastrofa_w_Smole%C5%84sku.jpg) / Fot. Staszewski, CC 2.5Załoga nie zareagowała na wyraźne automatyczne ostrzeżenia samolotu, że lądowanie w tak złych warunkach jest zbyt niebezpieczne - pisze na swoich internetowych stronach jedna z największych rosyjskich telewizji, Russia Today. W artykule możemy przeczytać, że raport komisji Millera główną winę za wypadek rządowego tupolewa sprzed 15 miesięcy obciąża błędy polskich pilotów oraz brak ich odpowiedniego wyszkolenia. W ostatnich zdaniach, rosyjska telewizja zwraca uwagę na wniosek komisji o podawaniu błędnych informacji przez kontrolerów lotu na lotnisku Smoleńsk Północny. Przy okazji cytowane są słowa zawarte w raporcie, w których mowa, że nie było szans na wykonanie kolejnej próby lądowania.

Czytaj także: Macierewicz: raport Millera to kłamstwa, obciążające Polaków

W swojej relacji z Warszawy telewizja RTR zwraca przede wszystkim uwagę na fakt dopuszczenia do lotu 10 kwietnia 2010 roku załogi, która nie posiadała odpowiednich uprawnień. "Poziom wyszkolenia załogi zagroził bezpieczeństwu" - czytamy w artykule, cytując polskich ekspertów biorących udział w warszawskiej konferencji prasowej. W relacji na stronie Vesti.ru nie możemy przeczytać o wnioskach komisji świadczących o wprowadzaniu w błąd polskich pilotów przez kontrolerów w Smoleńsku.

Znamy już raport Millera. A co Ty o nim sądzisz? Napisz!

Komsomolskaja Prawda natomiast już w pierwszych zdaniach swojej relacji zwraca uwagę na obarczenie odpowiedzialnością przez raport zarówno strony polskiej, jak i rosyjskiej. Raport zawiera zarzuty wobec rosyjskiego kontrolerów w Smoleńsku, którzy zdaniem polaków źle naprowadzili załogę prezydenckiego Tu-154M - czytamy na kp.ru. Dziennik nie unika jednak stwierdzenia, że komisja za główną przyczynę katastrofy podała błędy polskiej załogi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.