Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32176 miejsce

Echa wyboru szefa NATO. Mecz prezydent-premier trwa!

Dyskusja o wyborze szefa NATO prowadzi nie tylko do obrzucania się błotem. Rodzi również spekulacje na temat kompromitującego reprezentowania Polski przez rząd Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej.

Oficjalny emblemat NATO / Fot. http://www.nato.int/multi/natologo.htmWczoraj Anders Fogh Rasmussen został wybrany na stanowisko szefa Paktu Północnoatlantyckiego. I nie dalej jak wczoraj "wieściłem" na forum Wiadomości24.pl, że "przez najbliższych kilka dni będzie trwało wzajemne obrzucanie się błotem: PiS zarzuci Platformie, że nie stara się należycie reprezentować Polski. PO powie, że Kaczyński (wszystko jedno który) nie lubi Sikorskiego". Znając obyczaje polityczne współczesnej Polski - nie trudno było przewidzieć.

Pierwsze echa
Oczywiście w mediach (publicznych czy niepublicznych, ale nieprzychylnych Lechowi Kaczyńskiemu) szybko pojawiły się "jedynie słuszne", "poprawnie polityczne" sądy. Pewnie jutrzejsza "Gazeta Wyborcza" da popis nieżyczliwości dla Prezydenta - tak jak to zrobiła przy okazji rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk (patrz: relacja). Do tego czasu mieliśmy jedną reakcję "z tezą" na forum Wiadomości24.pl. Autor stwierdza arbitralnie: "dziwną jest sytuacja, w której prezydent Rzeczpospolitej opowiada się za Duńczykiem, gdy pojawia się cień szansy dla polskiego kandydata" (źródło). Dziś, czyli dzień później, siły rządowej samoobrony w mocniejszej reprezentacji, odezwały się donośniejszym głosem. Stefan Niesiołowski pomstował w swoim stylu na antenie TVN24. Tamże ogłoszone zostały też informacje o rządowych "instrukcjach" na szczyt NATO.

"Wrzuta" rządu
"To nie instrukcja, tylko wrzutka" - takim śródtytułem opatrzono w serwisie TVN24.pl dokument dostarczony przez rząd. Zapewne słusznie, taka jest bowiem ocena amerykanisty, prof. Zbigniewa Lewickiego, doświadczonego pracownika Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Rząd broni się jeszcze, że to nie instrukcja, tylko "uzupełnienie sugestii". Jak wygląda stanowisko rządu - kto chce się przekonać, może zajrzeć w przywołany przez TVN24.pl dokument: "Wariantowe uzupełnienia do sugestii...".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zagłosowałem. A co mi tam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A przy okazji - można zagłosować w sprawie jakości polityki zagranicznej rządu D.Tuska:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry teks, Piotr. Kolejny dobry tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.