Facebook Google+ Twitter

Ecie-pecie, czyli "Pół żartem, pół serio" w Teatrze Żydowskim

Spektakl Szymona Szurmieja to niezwykła opowieść o przedwojennych czasach oparta na tekstach dawnych kabaretów i szlagierach - polskich i żydowskich.

Pół żartem, pół serio / Fot. Teatr Żydowski"Pół żartem, pół serio" w reżyserii Szymona Szurmieja to spektakl kabaretowo-muzyczny, który wprowadza widzów w przedwojenny klimat. Podczas spektaklu można posłuchać przedwojennych tekstów mistrzów kabaretu, takich jak: Julian Tuwim, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień.

Skecze przeplatane są muzycznymi szlagierami rewiowymi i estradowymi, które zostały skomponowane m.in. przez Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa oraz Artura Golda.

W sztuce tej występuje ponad 20 aktorów - Mariusz Bach, Marcin Błaszak, Lilianna Cercel, Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Waldemar Gawlik, Ewa Greś, Genady Iskhakov, Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Mariola Kuźnik, Małgorzata Majewska, Sylwia Najah, Joanna Przybyłowska, Henryk Rajfer, Rafał Rutowicz, Izabella Rzeszowska, Piotr Sierecki, Monika Soszka, Barbara Szeliga, Alina Świdowska, Roksana Vikaluk, Jerzy Walczak, Marek Węglarski, Wojciech Wiliński, Maciej Winkler, Ernestyna Winnicka i Piotr Wiszniowski.

Pół żartem, pół serio / Fot. Teatr ŻydowskiJeśli chodzi o warstwę artystyczną, to jak zawsze była na najwyższym poziomie. Wszyscy artyści spisali się znakomicie i stworzyli fascynującą opowieść o przedwojennych czasach. Jednak kilka piosenek zapamiętam na dłużej. Najbardziej utwór "Kochany czekany mój" - Izabella Rzeszowska śpiewała bardzo przekonująco: Buciki sprzedam, żeby móc. Pociągami w noc się tłuc. To wszystko żeby z tobą być. Świat uśmiecha się i drwi. Klamka, której brakło drzwi. Kochany, czekany, mój (...) Sprzedam życie, wygnam śmierć. Za uśmiechu twego ćwierć. Kochany, czekany, mój.

Kolejną piosenką była "Siedem pięknych lat" w wykonaniu Jerzego Walczaka. Gdzie jest moich siedem dobrych lat? Jak nie siedem dwa bym przyjął rad. By mi życie choć coś dało. Żeby w sercu tak nie łkało. Gdzie jest moich siedem dobrych lat?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.