Facebook Google+ Twitter

E-commerce - sukces w kieszeni dla odważnych

Odkąd internet na dobre zawitał w świecie biznesu, informatyzacja procesów jest niewątpliwie temat pierwszego kadru. Przyjrzyjmy się jak wiele korzyści może płynąć z budowy branży e-commerce dla polskiej gospodarki.

To w jakim tempie firma przystosuje swoją działalność do standardów cyfrowego przekazu, będzie dla niej niejednokrotnie tematem do dyskusji o być, albo nie być w strukturach gospodarczych. Niejednokrotnie pośród komentarzy klientów b2b w branży e-commerce słyszy się głosy: "Nie, ja w to nie wchodzę", "Jeszcze, zobaczymy co pokaże rynek i jak wyklaruje się sprawa internetowych zakupów", "Skąd mam pewność, że ta dziedzina nie zniszczy mojego tradycyjnego handlu", "Nie chcę sprowadzać swoich produktów, do marketowego stylu zakupów."

Czy one jednak są na tyle słuszne, by całkowicie miały zniechęcać internetowych zapaleńców do robienia swojego pierwszego biznesu? Raczej nie. Takowe poglądy możemy usłyszeć głównie w rozmowie z przedsiębiorcą, który woli tradycyjne metody zarządzania swoimi dobrami, ponieważ wtedy wie co ma pod ręką. Mnoży się jednak wiele przykładów, które bardzo mocno wynikają z tendencji młodych ludzi do szybkiego robienia uczciwych pieniędzy. Fundusze Unijne, które oferują szereg możliwości dla młodego biznesmana są w stanie zachęcić do rywalizacji o naprawdę niemałe pieniądze.

Tutaj należy przyznać, że wiele spośród dobrze funkcjonujących biznesów internetowych wyrosło na własnych wkładach i wysiłku w tworzenie tzw. e-biznesu. Allegro.pl, nasza-klasa.pl - (nk.pl) czy merlin.pl to tylko nieliczne przykłady, które pokazują, że zaufanie do nowych technologii jest szczególnie cennym drogowskazem dla tych, którzy mają jeszcze wiele wątpliwości z tym związanych. Jeżeli jak to mówią: "Polak potrafi" - zdecydowanie należy przyznać racje temu powiedzeniu, ponieważ rankingi najbardziej wpływowych firm z branży e-commerce to jak podaje serwis http://www.internetstandard.pl/to spółki z branży e-commerce. Czy więc naprawdę nie jest wartym uwagi przykuć się do tego zagadnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.