Facebook Google+ Twitter

Ed Force One, czyli Jumbo Jet Iron Maiden powrócił na podniebne szlaki po naprawie (wideo)

Latający cyrk Bruce'a Dickinsona znów wzbił się w przestworza. W pełni naprawiony Ed Force One dotknął kołami płyty lotniska w Vancouver już w sobotę, 9 kwietnia. W niedzielę Iron Maiden dali koncert w Rogers Arena.

Latający cyrk Bruce'a Dickinsona znów wzbił się w przestworza. W pełni naprawiony Ed Force One dotknął kołami płyty lotniska w Vancouver już w sobotę, 9 kwietnia. W niedzielę Iron Maiden dali koncert w Rogers Arena.

Kadr z filmu Joela Wypadek z udziałem Ed Force One, jaki wydarzył się w dniu 12 marca na lotnisku w chilijskim Santiago, wyłączył odrzutowiec Iron Maiden z eksploatacji podczas dopiero co rozpoczętego światowego tournée "The Book Of Souls World Tour". Nadzwyczajna misja naprawcza uporała się z wymianą dwóch zniszczonych silników w czasie 10 dni. Każda z jednostek waży około pięciu ton i kosztuje (bagatela!) 4 milionów dolarów. Zostały sprowadzone z Niemiec, osłony i rewersy z Wielkiej Brytanii, zaś pozostałe materiały z Arabii Saudyjskiej. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, dzięki czemu nie spełniły się czarne przepowiednie o uziemieniu samolotu na długie tygodnie.

Magazyn Blabbermouth cytuje komentarz Bruce'a Dickinsona, wokalisty zespołu, pilota i kapitana Ed Force One: "Tempo i fachowość tej niezwykle skomplikowanej operacji były oszałamiające, a więc jesteśmy bardzo zadowoleni z odzyskania naszego samolotu!" Iron Maiden dziękują za pomoc Air Atlanta i jego ekipie ratunkowej, oraz Boeingowi i LAN Chile.

Boeing 747 z wizerunkiem Eddiego "The Head" będzie gościł na sześciu kontynentach i odwiedzi 67 miast w 35 krajach do których zawita zespół Iron Maiden z promocją swojego najnowszego albumu. Trasa "The Book Of Souls World Tour" zaplanowana jest na ponad pięć miesięcy.

Film nakręcony przez Joela "Deathrattle" Neufelda


źródła: Blabbermouth
vancitybuzz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.