Facebook Google+ Twitter

Ed Force One już na Florydzie! [aktualizacja] + (wideo)

Ed Force One wylądował na lotnisku w Fort Lauderdale-Hollywood (FLL) o godz. 16.12 EST (godz. 22.12 w Polsce), po 8 godzinach i 50 minutach lotu z walijskiego Cardiff Airport (CFL); opóźnienie około 23 minut bez obracania klepsydry.

Ed Force One wylądował na lotnisku w Fort Lauderdale-Hollywood (FLL) o godz. 16.12 EST (godz. 22.12 w Polsce), po 8 godzinach i 50 minutach lotu z walijskiego Cardiff Airport (CFL); opóźnienie około 23 minut bez obracania klepsydry.

Właśnie w Fort Lauderdale, w dniu 24 lutego rozpocznie się THE BOOK OF SOULS WORLD TOUR - 2016. Sześciomiesięczna trasa powiedzie przez sześć kontynentów i zagości w 35 krajach. Iron Maiden po raz pierwszy wystąpi w Chinach i Salwadorze.

Według szacunków Bruce'a Dickinsona, zespół przemierzy na skrzydłach Ed Force One co najmniej 55 tysięcy mil (ok. 88,5 tysięcy km) z całej trasy. 747 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych samolotów na świecie. Wyróżniającą cechą jest "garb", który kryje górny pokład samolotu. W przypadku Iron Maiden dochodzi jeszcze jeden element przyciągający uwagę, czyli artystyczne malowanie. Nie sposób nie wspomnieć o imponujących wymiarach kolosa: 70,7m długości, 19,4m wysokości i rozpiętość skrzydeł 64,4m. Dwupoziomowy Jumbo Jet ma zasięg 13,450km.

X X X


Ed Force One na lotnisku w Cardiff; 18.2.2016 By John McMurtrie (www.ironmaiden.com) [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons / Fot. John McMurtrieBlisko 200 tysięcy kilogramów ciężkiego metalu i innych dodatków, przyciągnęło wczoraj wieczorem fanów i ciekawskich na lotnisko w Cardiff (CWL). Nowy Ed Force One wylądował na walijskiej ziemi. Właśnie tam rozwija się Cardiff Aviation, firma z branży lotniczej, której prezesem jest nie kto inny, tylko sam Bruce Dickinson. Zamiłowanie do lotnictwa to w jego przypadku, coś więcej niż weekendowe hobby.

Wokalista Iron Maiden jest pełnoprawnym pilotem z licencją upoważniającą do zasiadania za sterami pasażerskich odrzutowców i nie tylko. Wiele z godzin spędzonych w powietrzu, stanowiło misję w szczytnym celu. Przykładowo, w 2006r. pomagał wydostać się swoim rodakom z ogarniętego wojennym piekłem Libanu, a w 2008r. odbył inny lot wysokiego ryzyka - zabrał brytyjskich pilotów RAF z Afganistanu.

Dickinson kilka dni temu współfundował podróż lotniczą do Hiszpanii zagrożonemu chorobą żółwiowi. Zwierzę odnaleziono wyrzucone na plaży w brytyjskim Jersey, z uszkodzoną skorupą i cierpiące bolesną infekcję. Żółw, którego nazwano Terri, został przetransportowany prywatnym samolotem muzyka do szpitala weterynaryjnego New Era na Gran Canarii.

Ed Force One - przemiany statku powietrznego Iron Maiden (infografika). By Iron Maiden (https://www.ironmaiden.com/) [CC0], via Wikimedia Commons / Fot. Iron MaidenBoeing 747-400 Jumbo Jet (registration TF-AAK) zawdzięcza swoją nazwę maskotce zespołu. Eddie, firmuje swoją obecnością i kolejnymi wcieleniami każdą okładkę płyty Iron Maiden, koncerty, koszulki, wszelakie gadżety. W swoje panowanie objął także samolot brytyjskiej formacji i niezmiennie trzyma kurs Flight 666. Na jego pokładzie znajdzie się ponad 250 członków załogi.

Obecnie Żelazna Dziewica promuje swoje ostatnie dokonanie w postaci wydawnictwa fotograficznego "The Book of Souls". Podczas światowej trasy Ed Force One jest pilotowany przez wokalistę Bruce'a Dickinsona. Tournée rozpocznie się w dniu 24 lutego na Florydzie, zakończenie przewidziano na sierpień podczas koncertu w Niemczech. Bilety na wiele występów już zostały wyprzedane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.