Facebook Google+ Twitter

Edmund Klich: Rządowi nie zależało na wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej

Edmund Klich w "Kontrwywiadzie" RMF FM przedstawił swoje zastrzeżenia co do działań polskiego rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej. Klich sugeruje, że władzy nad Wisłą zależało na tym, aby winą za katastrofę obarczyć polskich pilotów.

Edmund Klich / Fot. Paweł KralewskiKlich ma pretensję do rządu, iż on jako polski akredytowany przy wojskowo-cywilnej komisji rosyjskiej badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, nie otrzymywał od polskich władz odpowiedniego wsparcia.

Według Klicha, sam premier miał powiedzieć: "Zapomnieliśmy o Smoleńsku". Nie dziwi to jednak byłego akredytowanego przy rosyjskiej komisji MAK: premier miał w tym czasie inne obowiązki. Edmund Klich nie rozumie tylko, dlaczego komisja Jerzego Millera zachowywała się równie biernie.

"Tak, właściwie nie było żadnego wsparcia - ani prawniczego, ani innego. Kiedy przekazywaliśmy do kraju informacje, że nie otrzymujemy pewnych dokumentów, nie nagłaśniano problemu, że Rosjanie łamią ewidentnie załącznik 13., czyli porozumienie, które przyjęli, na które się zgodzili. To było ewidentne" - mówił Klich w Radiu RMF FM.

Ale największym zarzutem Klicha, który kieruje wobec obecnej władzy, jest dążenie do tego, aby największą odpowiedzialnością za katastrofę obarczyć polskich pilotów. "Miałem wrażenie, jeszcze w Smoleńsku po tym artykule w "Gazecie Wyborczej", chyba z 19 kwietnia i po tych telefonach od ministrów, żeby bardzo szybko dostać rozmowy w kabinie, że jest tendencja, żeby pokazać, że piloci zawinili, że piloci są głównymi odpowiedzialnymi" - dodał.

Edmund Klich wpisuje się również w tezy głoszone przez Antoniego Macierewicza, który podważa fakt przeprowadzenia badań przez polskich ekspertów w Smoleńsku. "Eksperci, z którymi ja byłem w Smoleńsku, niektórzy badali, ale właściwie to były bardziej oględziny niż badanie" - twierdzi były pilot.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

red
 • red
 • 19.04.2012 11:03

Rządowi nie zależało na wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej ! Pytanie komu nie zależało ,ktoś tym rządem kieruje?! To że to był zamach niewielu już ma wątpliwości .Tylko nie Tusk - wiadomo sam na siebie bata nie będzie kręcił ,i zrobi wszystko by wrak samolotu, nie wrócił do nas!

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
 • max
 • 19.04.2012 09:52

Klich po prostu mówi jak było - Klich mówi prawdę o uknutym prze PO zamachu!
Prawda pomału się przebija do społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żur
 • Żur
 • 19.04.2012 07:55

Ten właśnie pułkownik Klich chciał być senatorem .Dalej tańczy nad trumnami tych wszystkich 96 zmarłych ludzi.
Społeczeństwo dało mu kopa w dopę a on dalej rozrabia .To ma być oficer Wojska Polskiego ??Dobrze ,że to już jest były żołnierz!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro tajemnicą pozostają przepisy pracowników dworca kolejowego Poznań-Dębiec odnośnie spóźnień i biletów miesięcznych, to jak rząd może zajmować się wyjaśnianiem czegokolwiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
majka
 • majka
 • 18.04.2012 23:06

Wszystko się wali wszystkie kłamstwa i świństwa Platformy wychodzą . Widać agenturalność tej partii . Grają Platfusy wspólnie z Rosją. Ale chamy ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
jurek11010
 • jurek11010
 • 18.04.2012 22:45

Najciekawsze jest to , że samego Klicha środowisko PKBWL oskarża właśnie o serwilizm wobec MAK .

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 18.04.2012 22:21

Osoba Klicha w kontekście jego słów,a przede wszystkim zachowania,stawia go w dwuznacznej sytuacji;Albo jest samotnym "rozgrywającym"własny interes,albo jest tylko "narzędziem"w robieniu ciągłego zamieszania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 18.04.2012 21:29

komisje polskai rosyjska zakonczyly swoje prace reszta to folklor

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 18.04.2012 21:29

@dodam - od kiedy jesteś taki wrażliwy i wierzący? Nie podoba ci się to po kiego tu jesteś i czytasz? Odpowiedz kim ty jestes? Dla mnie jesteś..... szkoda słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 18.04.2012 21:04

Teraz pomału wszystko wychodzi - nawet Klich ma skrupuły i zaczyna sypać .Sumienie go pewnie męczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.