Facebook Google+ Twitter

Edukacja ekonomiczna - na wesoło i z nagrodami

Czym jest wolny rynek? Jakie są rodzaje bezrobocia? Czy każdej firmie potrzebny jest marketing? Już 16 marca br. rusza III edycja konkursu dla uczniów, w którym bohaterowie animowanych kreskówek wyjaśnią tajniki pojęć z dziedziny gospodarki.

 / Fot. edukator.plJuż 16 marca rusza III edycja konkursu Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne. To kolejne spotkanie z bohaterami edukacyjnych kreskówek: Eugeniuszem Locim, Wynalazcą, Królem i ich licznymi przyjaciółmi. Konkurs jest skierowany do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami konkursu są: Fundacja Nauka i Wiedza oraz Narodowy Bank Polski.

Przyjemna i pożyteczna nauka ekonomii


Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania gospodarki i najważniejszych pojęć, z którymi spotykamy się czytając codzienną prasę czy serwisy internetowe. Podstawowa wiedza z zakresu finansów i gospodarki jest niezbędna każdemu wchodzącemu w dorosłe życie młodemu człowiekowi - zarówno do zrozumienia wszelkich mechanizmów funkcjonowania państwa i społeczeństwa, jak i do zarządzania finansami osobistymi. Atrakcyjna, a przy tym lekka forma przekazu wiedzy umożliwia uczniom zrozumienie trudnych zagadnień z dziedziny ekonomii i finansów.

Dodatkowo, organizatorzy na stronie edukator.pl publikują gotowe do pobrania scenariusze zajęć lekcyjnych, przy realizacji których można z powodzeniem wykorzystać filmy konkursowe. Inicjatywa łączy pożyteczne treści z możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych. Pokazuje ponadto, jak w dzisiejszym popularnym cyfrowym świecie można stworzyć wartościowe narzędzie edukacyjne do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych lub w indywidualnym procesie nauki.

Zapamiętaj, wymyśl, wygraj!


Od 16 marca na specjalnej stronie internetowej edukator.pl, a także nbportal.pl dostępne będzie 12 zabawnych filmów animowanych. Każdy z nich wyjaśni istotę wybranego pojęcia z dziedziny ekonomii, finansów, gospodarki. W tej edycji będą to: cykl koniunkturalny, działalność gospodarcza, emerytura, globalizacja, kredyty, migracje zarobkowe, przedsiębiorczość, płatności bezgotówkowe, system płatniczy, ubezpieczenia, własność prywatna, wolny rynek.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć edukacyjne kreskówki, zarejestrować się za pomocą specjalnego formularza, odpowiedzieć na losowo wybrane pytania dotyczące prezentowanych w animacjach pojęć ekonomicznych (można to zrobić tylko raz) oraz wymyślić hasła promujące cały tegoroczny cykl filmów konkursowych. Pierwsze 2000 zgłoszonych szkół otrzyma na życzenie DVD z 12 filmami animowanymi, które można będzie wykorzystać jako materiał uzupełniający na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie czy przedsiębiorczości. W tym roku organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe dla uczniów, ich opiekunów, a także szkół.

Konkurs trwa od 16 marca 2009 r. do 5 czerwca 2009 r. a jego wyniki zostaną ogłoszone do 19 czerwca. Szczegóły dotyczące nagród oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie edukator.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

lweeswbalu
  • lweeswbalu
  • 13.07.2011 12:41

cUjm2e <a href="http://qyltzxknshcx.com/">qyltzxknshcx</a>, [url=http://gvzvxryueclz.com/]gvzvxryueclz[/url], [link=http://pmnrjndgrhxh.com/]pmnrjndgrhxh[/link], http://uhvaapmfhfvr.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.