Facebook Google+ Twitter

Edukacja szkolna w nowoczesnym państwie

Jeśli szkoły zechcą ponownie dotrzeć do dzieci i młodzieży, prawdopodobnie będą musiały zmienić dotychczasowe sposoby obcowania i postępowania z nimi. Trzeba koniecznie wprowadzić trochę wolniejsze tempo działania.

W świecie szybko zmieniających się obrazów i motywów, nasze dzieci i młodzież nie są w stanie rozróżniać rzeczy ważnych od mniej ważnych. Tworzą swój świat wirtualny (mistyczny) w którym brakuje własnej intuicji i wiary w siebie. Szkoła powinna przeciwdziałać takim zachowaniom i starać się stwarzać sytuacje które będą zbliżały je wewnętrznie do siebie w taki sposób, aby znowu uwierzyły w swoją intuicję i osobiste doświadczenie.

Promocja zdrowia w szkołach

Edukacja, zdrowie i jego promocja, jest procesem trwającym całe życie. Dlatego powinniśmy zadbać o nasze dzieci już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dajmy naszym dzieciom najlepsze wykształcenie jakie tylko możemy zaoferować, rozwijajmy silną osobowość i zdrową rywalizację, przygotwując je do zdrowego i szczęśliwego życia, zarówno w dzieciństwie jak i w późniejszym życiu.

Co trzeba zrobić aby zadbać o zdrowie naszych dzieci w szkole podstawowej teraz i później?

Promocja umiejętności życiowych, zdrowej diety i poznawania funkcji własnego organizmu, nauka stosowania profilaktyki zdrowia, dużo ruchu, przeciwdziałanie Narkomanii, promocja nauki języków obcych dla wszystkich dzieci, nowy etat dla nauczyciela zdrowia i Etyki, zakaz nauczania religii (bezpośredni związek z mistycyzmem i kształceniem silnych osobowości), promocja konkursów z matematyki, fizyki, chemii, ekonomi, informatyki, itp, specjalna opieka i stypendia dle szczególnie uzdolnionych.

Metody:
ścisła współpraca z rodzicami w prywatnych rozmowach i szkoleniach otwartych dla rodziców i nauczycieli, wprowadzenie certyfikacji szkół typu "Zdrowa Szkoła", uświadamianie sensu prawidłowego żywienia na zajęciach i projektach, np. "zdrowe śniadanie", w przerwach lekcyjnych oferować różne formy ruchu, uczestnictwo w programach promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień "Klasa 2012" i "Nasza klasa to dopiero klasa!", zwracanie uwagi na zdrowie jamy ustnej poprzez regularne kontrole i stomatologiczne instrukcje przez dentystów, dostarczanie wody pitnej w szkołach w formie fontanny z wodą pitną, różne programy ćwiczeń w ramach WF.

Edukacja wartości:
Jeszcze bardziej a niżeli dotychczas trzeba promować takie wartości jak: uprzejmość, uczciwość, tolerancja, pokojowe rozwiązywanie konfliktów, przydatność, szacunek dla życia i pracy innych, jak również świadomość ekologiczna. Wszystko w formie projektów w centrum pracy wychowawczej w szkołach.
Cel: Wzmocnienie odpowiedzialności własnej uczennic i uczniów oraz zwiększenie świadomości wartości moralnych i materialnych.

Metody:
Na każdej lekcji i każdej przerwie przestrzegamy w sposób rygorystyczny, grzeczne maniery, wartości moralne i materialne, organizujemy specjalne kursy dla rady uczniów lub studentów, wybieramy przedstawiciela klasy i jego zastępcy na początku każdego roku szkolnego, organizujemy posiedzenia rady uczniów lub studentów z dyrektorem szkoły, raz na pół roku, wprowadzamy kontrole garderoby, czystości i porządku (odpowiedzialność szefa klasy), zamontowanie skrzynki pocztowej przy wejściu do szkoły do której każdy mógłby wrzucać swoje pomysły, sugestie i krytykę, intensywny dialog z rodzicami: pomoc dla rodziców poprzez organizowanie wieczorów tematycznychWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nico
  • Nico
  • 10.10.2011 01:01

Trochę warga opadła co? ha ha ha ha ha ha ha

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 27.09.2011 22:32

- WYNIKI WYBORÓW: PIS - 43 % , PO - 27 % , SLD - 4,8 % , PSL - 4 % , PNJ -0,1% , POligłup-0,1 nie pójdzie 19 % ( zachować i sprawdzić ) . Wbrew temu co mówi Platforma i niektóre pseudo - media nie zajmuje się niczym innym jak właśnie PiS-em i Kaczyńskim. Kłamstwo tak bardzo jednak weszło w krew Platformie i mediom , że platformersi i media nie odróżniają już kłamstwa od rzeczywistości. Platforma bez kłamstwa nie potrafi istnieć. Popatrzcie Polacy , kto nami rządzi . Ludzie , dziennikarze , pracodawcy , profesorzy , politolodzy , psycholodzy , ekonomiści , ... z pierwszej PÓŁKI mówią i piszą - totalna kompromitacja (nie)rządu PO i PSL - zmiażdzeni merytorycznie przez OPOZYCJĘ ministrowie premiera - powinni zostać odwołani już DAWNO - na co czeka premier ? Polityczne , a nie merytoryczne wystąpienie ministrów i premiera. Powtarzające się : SKANDALICZNE , ŻENUJĄCE , NIEGODNE , ... zachowanie v- ice marszałka - znacznie przewyższa POligłupa - dobrze to obrazował " PUSTY ŚMIECH" w sejmie : premiera , ministrów rządu , posłów , dziennikarzy , ... oraz ZBULWERSOWANYCH ludzi oglądających DEBATĘ - czerwona kartka w wyborach dla PO i PSL . Rząd NIC nie widzi i nie WIE - bo twierdził , że podwyżka vatu nie spowoduje wzrostu cen - niech idą po NAUKI do BELKI. Mówią i piszą - po co przedstawiają w mediach takie bzdury , nie ma podstawowych dowodów , zatem WSZYSTKO jest możliwe łącznie z zamachem - niczego nie można wykluczyć , dopuki nie będą wszystkie : dowody i dokumenty w POLSCE , nie zostanie przesłuchanych wielu ludzi , może trzeba będzie zrobić ekshumację zwłok , ... - dopiero wtedy poznamy PRAWDĘ - tego domaga się 3/4 społeczeństwa i nie odpuści wyjaśnienia do KOŃCA tragedi Smolenskiej łącznie z powołaniem komisji międzynarodowej czy śledstwem w STRASBURGU o ile zajdzie taka potrzeba . Wyjaśnienie tragedii , pomnik zakończy żałobę .jak nie to potrzebna będzie KOMISJA MIĘDZYNARODOWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.