Facebook Google+ Twitter

Edukacja w formacie mp3

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-02 12:53

Wystartował nowy projekt edukacyjny: „Finanse.mp3 - Edukacja młodych konsumentów finansowych”. Inicjatywa ta jest skierowana do warszawskich gimnazjalistów. Jej organizatorem jest Fundacja “Teraz edukacja”.

www.edukacjakonsumencka.pl / Fot. Fundacja Teraz EdukacjaInicjatywa finansowana jest przez m.st. Warszawa. Jej głównym celem projektu jest zmobilizowanie warszawskiej młodzieży do dzielenia się wiedzą o skutecznych sposobach gospodarowania pieniędzmi. Najważniejszym elementem projektu jest konkurs na najlepsze nagranie w popularnym formacie mp3 poświęcone zagadnieniom finansowym.

Internetowa lekcja z nagrodami


Projekt powstał z myślą o młodych konsumentach, którzy często dysponują już własnymi pieniędzmi (również zarobionymi), ale jednocześnie nie posiadają podstawowej wiedzy finansowej, która pozwoliłaby im racjonalnie nimi zarządzać. Program gimnazjum nie obejmuje zajęć z zakresu finansów osobistych - przekazywane są tylko ogólne informacje na temat życia gospodarczego i przedsiębiorczości, a informacje w internecie zazwyczaj nie są dostosowane do potrzeb nastolatków. Tymczasem, jak dowodzą badania psychologów, wiek 13-15 lat jest kluczowy dla kształtowania świadomości finansowej człowieka. Wiedza i umiejętności nabyte w tym okresie przydadzą się na całe życie.

Specjalnie dla gimnazjalistów, organizatorzy akcji przygotowali zasób przydatnych porad oraz multimediów dostępny w serwisie www.edukacjakonsumencka.pl. Zawiera on przegląd najważniejszych tematów dotyczących finansów, które mogą i powinny zainteresować każdego młodego człowieka. W oparciu o te materiały oraz własne pomysły, gimnazjaliści będą przygotowywać własne nagrania o tematyce finansowej, czyli popularne mp-trójki. Formuła zadania pozwala na nieograniczoną kreatywność uczestników - podstawą jest dobry pomysł, a urządzenie nagrywające gimnazjaliści znajdą… we własnej kieszeni - wystarczy przecież, że sięgną po telefon komórkowy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.