Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24938 miejsce

Edukacyjne pasje Superobywatela Łodzi

- Bramą do sukcesu naszego miasta jest edukacja młodzieży- mówi w rozmowie z Wiadomosciami24.pl Marcin Derengowski, lider w kształtowaniu postaw obywatelskich wśród młodych ludzi naszego miasta.

 / Fot. Adrian SzadowiakJ.Sz.: Miał pan piękne dzieciństwo? Ono zwykle wpływa na późniejsze wybory życiowe...
M.D.: Wychowałem się w dużym, pięknym domu z ogrodem na Polesiu, w rodzinie inteligenckiej reprezentującej różne zawody i kultury. To właśnie członkowie tej rodziny uczyli mnie stawiać pierwsze kroki w życiu, przede wszystkim wuj, Gwatemalczyk Antonio Waskes Bianca, dzisiaj dyplomata w ONZ oraz Michał Czernajew, znany łodzianom z widowisk teatralnych prezentowanych podczas festiwali w całej Europie. Ten tygiel kultur, w których się wychowałem, zaczynając od Ameryki Południowej, poprzez Kraków i Bułgarię, spowodował, że mogłem obserwować, uczyć się i rozumieć tradycje z różnych zakątków świata. Nie przypadkiem otoczony książkami i tekstami takich znanych osób, jak profesor Bogdan Mucha, czy redaktor Andrzej Lipiński, stałem się prawdziwym humanistą i w efekcie antropologiem kultury.

J.Sz.: Jaki kierunek studiów pan ukończył?
M.D.: Jestem absolwentem etnologii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, studia ukończyłem w 2000r., a promotorem mojej pracy magisterskiej była pani profesor dr hab. Violetta Krawczyk-Wasilewska. To była moja pierwsza furtka w świat edukacji i kultury. Te studia pozwoliły mi się odnaleźć w tym, czym zajmuję się dzisiaj. Obecnie czuję się przede wszystkim nauczycielem i antropologiem kultury.

J.Sz.: Czym pan się teraz zajmuje?
M.D.: Uczę w jednej z najlepszych szkół średnich w Łodzi i prowadzę pracownię dziennikarską dla młodzieży. Cieszę się, że mogę podzielić się swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi, którzy dopiero szukają swojej życiowej drogi. Przez kilka lat współpracowałem również z Telewizją Polską, gdzie nabyłem wiele przydatnych umiejętności i poznałem ludzi, z którymi przyjaźnię się do dzisiaj. Był to pierwszy krok do świata kreacji wizerunku. Ukończyłem też studia podyplomowe Public Relations na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.

J.Sz.: Co skłoniło pana, by poświecić się pracy z młodzieżą?
M.D.: Myślę, że edukacja młodych ludzi i dzielenie się z nimi swoim doświadczeniem to brama do sukcesu naszego miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.