Facebook Google+ Twitter

Edukacyjne wakacje

Badania naukowe pokazują, że podczas wakacji zapomina się 40 proc. materiału. Z kolei amerykańscy naukowcy udowodnili, że przerwy w nauce wcale nie przeszkadzają uczniom w edukacji. Jak pogodzić te dwa stwierdzenia?

 / Fot. platu.plNajlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z oferty firm prowadzących zajęcia dodatkowe dla uczniów, które działają nie tylko podczas roku szkolnego, ale również w wakacje i podczas ferii szkolnych. Wakacje to świetny czas, aby bezstresowo przygotować się do nowego roku szkolnego, zacząć powtarzać materiał przed egzaminem, nadrobić zaległości i ugruntować zdobytą wiedzę.

W programie wakacyjnym profesjonalnych ośrodków korepetycji znajdują się indywidualnie dopasowane do potrzeb dzieci zajęcia obejmujące wszystkie przedmioty nauczane w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum.

Przed rozpoczęciem programu wakacyjnego przeważnie przeprowadzane są konsultacje z korepetytorami, którzy określają indywidualne cele nauczania dla każdego dziecka i ustalają zgodny z jego potrzebami osobisty program nauczania. Konsultacje gwarantują, że uczestnicy kursów otrzymają odpowiednie wsparcie ze strony osób prowadzących zajęcia.

Odpoczynek wakacyjny jest ważny, ale nie warto trwonić czasu bezproduktywnie. Wakacje w mieście nie muszą oznaczać całodziennego przesiadywania na trzepaku pod blokiem lub w galerii handlowej. Sierpniowa poprawka nie powinna spędzać snu z powiek dzieci i ich rodziców. A po angielsku można rozmawiać nie tylko za granicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.