Facebook Google+ Twitter

Ędward Ącki publicznie wyprał narodowe brudy

W sobotę o godz. 12 Ędward Acki, szef partii ĘĄ zorganizował akcję narodowego prania brudów. Po odśpiewaniu hymnu partii wraz z Eweliną Flintą, Ivanem Komarenko i Bohdanem Łazuką wyprali skarpetki swoich wyborców.

Happening partii ĘĄ odbywał się pod hasłem "Wypierzmy Polskę!". Ędward Ącki, czyli alter ego satyryka Szymona Majewskiego rozdał przybyłym miednice, w których mogli wyprać brudy polityczne. Ącki swój kontakt z wyborcami zaczął od słów "Kocham was!". Zaraz po jego przybyciu wszyscy odśpiewali hymn partii ĘĄ: "Szczerzy do bólu, do bólu szczerzy/ Wybierzmy razem, nam się należy"

Ącki wraz z asystentami i zaproszonymi gośćmi: piosenkarką Eweliną Flintą, piosenkarzem Ivanem Komarenko i aktorem Bohdanem Łazuką postanowił wyprać skarpetki wyborców. Podkreślał, że nie zrobił tego nikt przed nim - ani Donald Tusk, ani Aleksander Kwaśniewski.

Szef ĘĄ zauważył, że mimo zaproszenia, na happening nie przybyli polscy politycy: Donald Tusk, bracia Kaczyńscy, Zbigniew Ziobro, Danuta Hojarska czy Roman Giertych. Do każdego z nich Ącki skierował swoją wypowiedź. Przewodniczącego Platformy podejrzewał wręcz o nieznajomość topografii miasta - "Donaldu Tusku, warszawiaku z Gdańska, dowiedz się wreszcie, gdzie jest Pałac Kultury!". Do braci Kaczyńskich powiedział: "Tu jest naród, a wy obaj nie stawiliśmy się solidarnie do mnie", zaś do ministra sprawiedliwości: "Zbigniewie Ziobro, twoja nieobecność została zarejestrowana. Mamy to!"

Ędward Ącki wyjaśnił, dlaczego jego partia nie została zarejestrowana w wyborach. - Dziwnym trafem miesiąc przed tym, jak chciałem zarejestrować partię, nagle zniknęła jedna linia. Poprosił także zgromadzonych, by poszli 21 października do wyborów, mimo iż na listach partia "ĘĄ" się nie znajdzie. - Jestem jako kornik w tej urnie wyborczej, albo mała drzazga w desce, ale jestem tam. - mówił.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu partii i spektakularnym odjazdem całej załogi z miejsca happeningu. Jak podaje PAP, według danych policji na happening przybyło ok. 700 osób. Szczególnie młodzi ludzie reagowali niezwykle żywiołowo, skandując hasła i wyrażając swój aplauz dla słów Ędwarda Ąckiego.

Zobacz także fotoreportaże dziennikarzy obywatelskich:
Tomka Meuśa Partia ĘĄ urządziła Wielkie Narodowe Pranie Brudów.
i Łukasza Zawadzkiego Spotkanie "przedwyborcze" partii ĘĄ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Dzięki Ewa także za wsparcie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2007 11:17

+ :D trudno bylo krecic gdy obok machali flagami i balonami ale Tobie sie udalo zrobic calkiem fajny filmik :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

I wszystko byłoby cudowne, gdyby nie fakt, że to nie nowoczesna mutacja Pomarańczowej Alternatywy, tylko tak naprawdę partia TVN-u.

Wszystko dla kasy..

Komentarz został ukrytyrozwiń

i tak 600 z tych 700 będzie głosować na PO... tak samo jak Władysław Bartoszewski;)))
... tak samo jak Lech Wałęsa;)))
... tak samo jak no kto jeszcze? Łato wybrać jakąś durnotę, a potem śmiać się, że ktoś głosował jak Doda. A jeśli o to chodzi, to nie znam żadnego sławnego autorytetu czy też pop-idola głosującego na PiS...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za nagranie wideo

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobre zdjęcia :) i Film +++

Komentarz został ukrytyrozwiń

i tak 600 z tych 700 będzie głosować na PO... tak samo jak Doda Elektroda;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2007 18:03

fajne foto

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.