Facebook Google+ Twitter

Edward Gierek wygrywa z Donaldem Tuskiem

Zgrabna polityka specjalistów od PR wszystkiego nie przykryje.

Z faktu, że Edward Gierek w mojej subiektywnej ocenie wygrywa z Donaldem Tuskiem nie wyciągam żadnych pozytywów, mimo że zwolennikiem premiera nie jestem.

Rządy premiera miały jakieś podobieństwa ze sobą. Pierwsza i najważniejsza to propaganda sukcesu, teraz nazywana skutecznym PR. Zielona wyspa, wstęgi autostrad i inne zabiegi. To coś w stylu gierkowskiej 6 potęgi gospodarczej świata.

Potem mamy ceny. Wiem, że to nie jest porównywalne, bo wtedy ceny były regulowane, ale z tym cukrem coś jest na rzeczy. A w czym tow. Gierek triumfuje? W sztandarowych budowach. To co się dzieje ze stadionami to katastrofa. Gdańsk nie jest gotowy na otwarcie - poślizg. Warszawa błędy konstrukcyjne. Schody i sieć elektryczna - poślizg. Poznań murawa wymieniana już chyba piąty raz - wzrost kosztów budowy. Wrocław - mam nadzieję, że Kliczko z Adamkiem nie będą się okładać na rynku.

O sieci autostrad już nie będę pisać, bo po co katować szanownych czytelników? Nawet Chińczycy nie pomogli. No tak, ale tutaj nie ma pracowników za miskę ryżu.

W każdym razie jest to smutne. Powiem tylko, ze gdyby te stadiony miałyby być oddawane za czasów Gierka to choćby się waliło i paliło rozegranoby te mecze. Tak nawiasem mówiąc to zastanawiam się, czy Jarosław Kaczyński nie przeczuł co się święci i w sposób spektakularny nie oddał władzy z własnej woli?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

J.Lewandowski rozwijał skrzydła pod banderą Tuska, nie jest to jeszcze taka odległa historia. Za chwilę i Tusk będzie komisarzem.
Pani Jadwigo, może trawa byłaby pomalowana, ale nie obawialibyśmy się stąpać po schodach. A jak takie same schody wybudują w elektrowni atomowej?
Jeśli mówimy o pewnych faktach, to czemu zaraz przyczepiać łatkę?
Polska to nie PO, PiS, PSL czy SLD. To polikliki powiązane z mediami.
W najmniejszym stopniu z wyborcami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 26.05.2011 22:17

Ale z autora malkontent , masakra !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 26.05.2011 22:10

Ale wypociłeś tekst , żenada ! Ile Gierek nam zostawił długów ? Polak jest zadowolony jak dostaje od państwa wszystko za frajer a co ty zrobiłeś dla Polski ? Obsesja "wyprzedaży majątku" ,a kto o niego dbał ? każdy okradał bo państwowe ,niczyje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę troszkę wyjaśnić. Ten mój tekścik nie jest spowodowany tęsknotą za komuną. Gdybym tęsknił za tym bandyckim systemem wspierałbym SLD, albo co gorsza dziwną partie o nazwie RACJA. Ja natomiast wspieram i kibicuję PJN-owi i z tego powodu jestem w opozycji do Tuska. Chciałem tylko tym tekstem wywołać refleksję o stylu rządzenia Donalda Tuska. Ten rząd jest taki czysto technokratyczny. Wszelkie kroki podejmuje pod wpływem badań sondażowych. Jak fajnie będzie odebrane zamykanie stadionów to dawaj jedziemy z tym koksem. W PO nie widzę żadnego planu na rządzenie i rozwój kraju, żadnej wizji kierunkowej. Tak się odbijamy od problemu do problemu. O Lewandowskim też pisałem w swoim czasie jak uciekł do Brukseli przed sadem za prywatyzację krakowskich zakładów tytoniowych. Tak więc nie miejcie mnie za komucha, czy też tego co krzyczy o zdradzie kraju i Targowicy. Jestem w centrum.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 26.05.2011 11:13

To żart?Czy Państwo już zapomnieli czym była komuna?Wszystko nam zabrali,a potem z "wielkiej łaski"dali przydział na pracę,mieszkanie,meble,telefon,malucha-które trzeba było wystać w kolejkach...Od wielkiego dzwonu rzucili jak świniom w koryto pomarańcze albo "mieszankę wedlowską".Upodlili nasz Naród,rzucili na kolana i kazali sobie dziękować...dajcie spokój bo krew człowieka zalewa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 26.05.2011 09:23

@Robert Grzeszczyk
Z tym sprzedawaniem to przesada. Lewandowski ten to dopiero sprzedawał. Aż na odpowiednią funkcje w unii zasłużył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe - "Powiem tylko, ze gdyby te stadiony miałyby być oddawane za czasów Gierka to choćby się waliło i paliło rozegranoby te mecze."
- na pomalowanej trawie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.05.2011 23:26

Powinnyście panowie emigrować, żyjecie w strasznym kraju. Nie wiem tylko gdzie, gdzie wam będzie dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

prof Krzysztof Rybiński dokłada jeszcze zadłużenie kraju. Ale tu wygrywa Tusk.
Z pewnością to też Tusk wygrywa w sprzedaży majątku, który powstał za ... Gierka. Tak więc Tusk nie musi się czuć całkiem pokonanym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.