Facebook Google+ Twitter

Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio w Łodzi

Edyta Bartosiewicz, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów, której albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, zaśpiewa 10 marca w Wytwórni.

 / Fot. materiał prasowyWokalistka stawia nie tylko na karierę solową, ale również współpracę z najlepszymi, jak Róże Europy, Wojciech Waglewski, AcidDrinkers, Hey czy Kazik Staszewski.

Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem „Love”. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki - „Sen” - to już wielka dawka liryzmu i ekspresji; krążek odniósł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy.Następna płyta „Szok’n’Show” pokryła się podwójną platyną , a kolejne albumy: „Dziecko” i „Wodospady” tylko potwierdziły wysoką pozycję artystki na polskiej scenie muzycznej. Na początku XXI wieku Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej, wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegów z branży, jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence „Trudno tak” czy wspólny występ z Myslovitz w utworze „Chciałbym umrzeć z miłości” na jubileusz 10-lecia istnienia zespołu.W 2010 r. Edyta Bartosiewicz zagrała jako headliner na Orange Warsaw Festival, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love. 2013 rok przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. „Renovatio”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, pokryła się platyną. Ostatnim wydawnictwem w dorobku artystki jest dwupłytowy album „Love&more...”, który składa się z reedycji płyty „Love” oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak „Opowieść”, „Pomyśl o mnie” czy „Niewinność” (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały.


Edyta Bartosiewicz, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów, której albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a 16 piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego, zaśpiewa w marcu w Wytwórni.Wokalistka stawia nie tylko na karierę solową, ale również współpracę z najlepszymi, jak Róże Europy, Wojciech Waglewski, AcidDrinkers, Hey czy Kazik Staszewski.Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem „Love”. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki - „Sen” - to już wielka dawka liryzmu i ekspresji; krążek odniósł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy.

Następna płyta „Szok’n’Show” pokryła się podwójną platyną , a kolejne albumy: „Dziecko” i „Wodospady” tylko potwierdziły wysoką pozycję artystki na polskiej scenie muzycznej. Na początku XXI wieku Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej, wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegów z branży, jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence „Trudno tak” czy wspólny występ z Myslovitz w utworze „Chciałbym umrzeć z miłości” na jubileusz 10-lecia istnienia zespołu.W 2010 r. Edyta Bartosiewicz zagrała jako headliner na Orange Warsaw Festival, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love. 2013 rok przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. „Renovatio”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, pokryła się platyną. Ostatnim wydawnictwem w dorobku artystki jest dwupłytowy album „Love&more...”, który składa się z reedycji płyty „Love” oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak „Opowieść”, „Pomyśl o mnie” czy „Niewinność” (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały.

W Wytwórni będą mieli Państwo okazję posłuchać wokalistki w nowej odsłonie. Zapraszamy na koncert Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio – UNPOPULAR. Na scenie przy Łąkowej 29 wystąpią: Romuald Kunikowski - fortepian, akordeon, Maciej Gładysz - gitara, Edyta - gitara, voc.

Bilety: 70 zł - ulgowe, 80 zł - normalne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.