Facebook Google+ Twitter

„eFeF urodziny mistrza. inspiracje…” - Skierniewice zapraszają

Prezydent miasta Skierniewice - Leszek Trębski - zaprasza na festiwal „eFeF urodziny mistrza. inspiracje…”. Serdecznie zachęcam mieszkańców Skierniewic do uczestniczenia w karnawałowej uroczystości.

 / Fot. skierniewice.eu"eFeF urodziny mistrza. inspiracje" to przedsięwzięcie wielotematyczne z Federico Fellinim w tle. Ważnym nurtem festiwalu, ale nie jedynym, jest film. Jest to festiwal wielu twórców i wielu form twórczości artystycznej. Hasłem przewodnim spotkania jest „robienie swojego…”. Chodzi tu o poszukiwanie własnej drogi artystycznej i bycie jej wiernym, nieuleganie pokusom rynku komercyjnego, pozostawanie twórczym, ambitnym i niezależnym.

Konkursowi filmowemu, skierowanemu przede wszystkim do ludzi młodych debiutujących w krótkometrażowych formach, towarzyszą inne wydarzenia artystyczne: koncerty, wystawy plastyczne, spektakle teatralne, projekcje filmów, spotkanie z artystami świata filmowego i nie tylko.

Uroczystość zaplanowana została na dzień 23 stycznia 2010 roku. Termin nieprzypadkowy, gdyż bliski dacie 20 stycznia, która podawana jest jako oficjalny termin urodzin maestro Federico Felliniego. Miejscem spotkania będzie Miejski Ośrodek Kultury, czyli kinoteatr POLONEZ.

W programie m.in. wernisaże fotograficzne, projekcja filmów w reżyserii Lecha Mackiewicza i Maliny Mackiewicz, wręczenie statuetek "DUŻY eF" i "MAŁY eF", gwiazda wieczoru - Maciej Maleńczuk z zespołem, projekcja filmu Fedrico Felliniego oraz wystawy towarzyszące.

Opiekunem artystycznym projektu jest Lech Mackiewicz, reżyser i aktor wywodzący się ze Skierniewic. Człowiek związany z filmem i teatrem. Znany z takich tytułów jak: „Warszawa” Darka Gajewskiego, „Karol. Człowiek, który został papieżem” oraz „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem” Giacomo Battiato, „Jestem Twój” Mariusza Grzegorzek i wielu innych.

Projekt, którego organizatorem jest Urząd Miasta Skierniewice, powstaje przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Skierniewicach oraz Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Całość zaczyna się o godzinie 17.00 w kinoteatrze POLONEZ, Skierniewice, ul. Wita Stwosza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.