Facebook Google+ Twitter

Efekt Banksy'ego. Kto znajdzie jego pracę?

Święta Bożego Narodzenia to również świetna okazja dla zagadkowego, przewrotnego, dowcipnego i kontrowersyjnego graficiarza Banksy'ego. Tajemniczy artysta wprowadził odrobinę oczekiwanego zamieszania swoimi koncepcjami.

 / Fot. Okładka książkiAustralijska sieć hoteli Art Series Hotel przy udziale Banksy'ego promuje się za pośrednictwem pewnej zabawy-zagadki. "Stay the night. Steal the art" polega na odszukaniu pracy artysty, która od 15 grudnia znajduje się w jednym z hoteli ASH. Poszukiwanym dziełem jest "No ball games". Znalazca może zatrzymać dzieło, a pomocne w odnalezieniu ma być video nakręcone gdzieś w Melbourne. Jednakże cel poszukiwań zmienia swoje miejsce pobytu, wędrując między hotelami sieci.

Wskazówka filmowa: Steal Banksy

W 2007 r. złodzieje posługując się szlifierką wycięli kawałek ściany, na której Banksy umieścił napis, który jest tłumaczony jako: "Zabrania się grać w piłkę". Dzieło znalazło się na aukcji eBay, wycenione na 20 tys. funtów.

Inną gwiazdkową akcją artysty jest ekspozycja rzeźby zatytułowanej "Cardinal Sin". W tłumaczeniu tytułu "Grzech główny" dopatruje się też gry słów, nawiązującej do hierarchii duchownych. Zamierzeniem artysty zdaje się być odpowiedź na zło dziejące się w łonie kościoła katolickiego. Szczególnym rysem jakim została obdarzona praca, jest odniesienie do przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich przez księży i innych dostojników kościoła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.