Facebook Google+ Twitter

"Efekt Chopina" Dzięciołowskiego na Akademii Planete+ Doc w Gdyni 26 października

Akademia PLANETE+ DOC jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Jej misją jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Z bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostały wybrane filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych. Spotkania składają się z pokazu filmu i lekcji po filmie, którą poprowadzi nauczyciel gdyńskiego Gimnazjum nr 11, pedagog i filmoznawca Piotr Kurpiewski.

 / Fot. Materiał prasowyFilmy, które zostaną zaprezentowane w ramach Akademii pochodzą z PLANETE+ DOC Film Festival jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce.

Film Efekt Chopina (Chopin Reloaded); reż. K. Dzięciołowski opowiada historię Maritay Albann Juarez, polsko-peruwiańskiej badaczki Chopina i wokalistki jazzowej, która wyrusza w podróż po Polsce, Francji i Japonii, aby sprawdzić czy muzyka polskiego kompozytora jest wciąż inspirująca i czy nie stała się XIX-wiecznym zabytkiem. Efekt Chopina to próba innego spojrzenia na dorobek kompozytora. Zdejmuje postać Fryderyka Chopina z pomnika, pozwala spojrzeć na niego jak na nowoczesnego twórcę.

 / Fot. Materiał organizatoraCykl jest realizowany przy współpracy z fundacją Okonakino i Against Gravity - firmą dystrybucyjną założoną przez Artura Liebharta, wyróżnioną nagrodą dla Najlepszego Dystrybutora Filmowego w Polsce. W 2004 roku zorganizowała po raz pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. Festiwal stał się najpopularniejszym forum dokumentalnym w Polsce tylko w tym roku przyciągając ponad 40 000 widzów i uwagę najważniejszych mediów w Polsce. Against Gravity zajmuje się dystrybucją kina dokumentalnego i ambitnego kina fabularnego.

data: 26 października 2014 (niedziela)
godzina: 12:00
miejsce: Gdynia – InfoBox, ul. Świętojańska 30
wstęp: wstęp wolny

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.