Facebook Google+ Twitter

e-gaming na olimpiadzie?

W ciągu zaledwie 10 dni blisko 3500 osób podpisało petycję do ministra sportu, Tomasza Lipca, o uznaniu rozgrywek interneowych za dyscyplinę sportową

Organizatorzy Word Cyber Games Poland, największej na świecie imprezy dla graczy, od 21 czerwca zbierają głosy pod petycją do Ministra Sportu Rzeczypospolitej Polskiej Pana Tomasza Lipca, aby uznano rozgrywki internetowe i LAN-owe za oficjalną dyscyplinę sportu. Do tej pory swój podpis pod petycją złożyło 3500 osób.

Na całym świecie e-sport jest bardzo popularny. W Polsce ma również ogromną rzeszę sympatyków. Wraz z rozwojem dostępu do sieci i coraz szybszymi łączami liczba graczy stale wzrasta.

W powszechnym przekonaniu, gry to strata czasu. Nieco inne zdanie na ten temat ma uważany za najlepszego gracza na świecie, Amerykanin - Fatality. Dzięki grom wytrenował swój refleks, szybkie myślenie i słuch. Perfekcję, do jakiej doszedł osiągnął nie tylko dzięki wielogodzinnym treningom z ludźmi ze wszystkich zakątków globu, ale również systematycznym ćwiczeniom na siłowni, pływaniu i joggingowi.  

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czemu sport nie? W życiu jest wiele rzeczy ważniejszych niż refleks to prawda. Tylko coś ci się chyba pomyliło, bo my rozmawiamy o sportach a nie o życiu. Co, lekka atletyka to sport, strzelanie do celu na czas i jazda na nartach też, przecież to sam refleks, nie?
Siłownia, pływanie i jogging to trening nie sport. Chyba że bierze się za to na serio.

Po pierwsze, tomku, dzieci grając na komputerach nie uprawiają sportu, tylko wypoczywają nieaktywnie. Udowodniono już, że trzeba uprawiać rekreację i fizyczną i mentalną. A sport, o który nam chodzi to "e-gaming". Wiesz co to oznacza? Trenowanie w domu i spotykanie się z wieloma setkami, może tysiącami ludzi. Granie w gry ma być sportem w tym sensie, że nie jest to reakreacja, ale rywalizacja z innymi ludźmi, na bierząco, po LANie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale człowieku co ty wypisujesz? Może uważasz że takie dyscypliny jak snooker albo szachyba bardziej zasługują na miano sportu, bo są za takie uznawane jak jeszcze tego nie wiesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozrywka - tak, sport - nie. Bez przesady, minister prawdopodobnie nie uzna tego za dyscyplinę sportową i bardzo dobrze. W życiu potrzebne jest chyba coś więcej niż refleks. Choćby ta siłownia, pływanie i jogging ;). Ale na poważnie - dzieci już i tak zbyt dużo czasu spędzają przy komputerach, a jak się dowiedzą, że właśnie uprawiają sport, to zamiast pójść na boisko, będą grać w Fifę - i znowu nie wyjdziemy z grupy ;). Albo zlikwidujmy istniejące sporty i grajmy we wszystko przez sieć - będzie łatwiej i taniej... i Polska będzie miała większe szanse na zwycięstwo. A nawet poszerzy się asortyment dyscyplin. Co więcej, proponowałbym, by wojny także prowadzić przez internet - w końcu byłoby uczciwie, bez ofiar i wszyscy mieliby równe szanse...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.