Facebook Google+ Twitter

Egida obchodzi 42. urodziny! O studenckim radiu

Już 19 listopada studenckie studio radiowe Egida w Katowicach świętować będzie swoje 42. urodziny. Radiowcy szykują sporo niespodzianek dla swoich słuchaczy. Będzie dzień otwarty studenckiej rozgłośni, a potem impreza... do białego rana.

plakat promujący 42. urodziny / Fot. www.egida.us.edu.plMija kolejny rok działalności Studenckiego Studia Radiowego "Egida" w Katowicach-Ligocie. Wszystko rozpoczęło się w "piwnicy" domu studenta numer 1 w 1969 roku i trwa do dziś.

Jak co roku, radiowcy organizują imprezę z okazji działalności radia. Ta najbliższa odbędzie się już 19 listopada o godzinie 20 w klubie studenckim "Straszny Dwór", który tak samo, jak radio Egida, znajduje się na kampusie uniwersyteckim w Katowicach-Ligocie.

Oprócz konkursów, jakie przygotują członkowie radia dla swoich gości, będzie też możliwość zdobycia ciekawych nagród. Jedną z nich jest wejściówka na Hard Rock Heroes Festival (28 listopad, Spodek).

Dzień otwarty

Ponadto radiowcy dają możliwość zobaczenia studia "od kuchni". 19 listopada już od godziny 12 do 18 będą czekać w "Egidzie" na osoby, które są ciekawe, jak to wszystko działa. Będzie można zwiedzić radiowe archiwa, usiąść na moment przed mikrofonem, pozdrowić znajomych. Każda osoba, która odwiedzi studio przy ulicy Studenckiej 15 dostanie darmową wejściówkę na imprezę urodzinową w "Strasznym Dworze".

Początek imprezy 19 listopada o godzinie 20 (wstęp 5 zł, piwo gratis, po 22 wejście 10 zł). Dojazd do miasteczka akademickiego Ligota. Z dworca PKP Katowice pl. Andrzeja - A912, Katowice pl. Wolności A12 A154, Katowice Rynek A51.

Warto dodać, że Egida to radio z wielkimi tradycjami. Swoją karierę zaczynali tutaj m.in. Kamil Durczok (TVN) czy Marek Czyż (TVP) i Henryk Grzonka (Polskie Radio). Radio dostępne jest w internecie, pod adresem www.egida.us.edu.pl oraz na akademikach miasteczka studenckiego, gdzie nadaje za pomocą kołchoźników.

Radio Egida


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.