Facebook Google+ Twitter

Egipska rewolucja trwa. Wojsko stłumiło demonstrację

W Egipcie ponownie słychać strzały. W nocy z piątku na sobotę wojsko stłumiło demonstrację na placu Tahrir. Protestujących spacyfikowano pałkami.

Protesty w Egipcie. luty 2011 rok / Fot. Jerry Jackson, CC 2.0http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:EGypTarticleLarge.jpg&filetimestamp=20110202223245Naród Egiptu wciąż czeka na reformy. W piątek, 24 lutego ludzie ponownie wyszli na ulicę domagać się zmian i rekonstrukcji rządu, w skład którego w dalszym ciągu wchodzi kilka osób z ekipy Mubaraka.

Ze słów naocznych świadków w czasie nocnych zamieszek żołnierze użyli pałek i paralizatorów elektrycznych przeciwko demonstrantom. - Czekałem na zmiany. Chciałem dać rządowi szansę, ale nie ma nadziei, kiedy u władzy jest ten reżim - powiedział Aszraf Omar.

Jak podaje serwis Tvn24.pl, Najwyższa Rada Wojskowa, sprawująca tymczasową władzę po prezydencie Mubaraku, poinformowała z kolei, że nie wydano żadnego rozkazu szturmu na protestujących. - To, co wydarzyło się zeszłej nocy...było wynikiem nieumyślnej sprzeczki między policją wojskową a dziećmi rewolucji - oświadczyła Rada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wszechwiedzący
  • wszechwiedzący
  • 26.02.2011 23:53

wroga propaganda! wszak wszyscy wiemy, że do Egiptu wracać można, a nawet trzeba: jutro najpóźniej poinformuje nas o tym optymistyczny news nakłaniający do turystyki w tym pięknym i spokojnym regionie kasssssa... a ludzie połkną bo tanioooo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.