Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

54450 miejsce

Egipskie ciemności w Poznaniu. ZDM oszczędza na bezpieczeństwie?

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu postanowił oszczędzać. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że próbuje zaoszczędzić kosztem tego co najcenniejsze. Kosztem bezpieczeństwa mieszkańców.

Poranek w Poznaniu / Fot. Piotr MayGodz. 6 rano. Wychodzę z bloku, widzę tylko i wyłącznie ciemność. Potykam się o dziurę w chodniku. Cudem łapię równowagę przytrzymując się ściany budynku. Gdy już znalazłem samochód, ledwo trafiam kluczykiem do drzwi. Ruszam. Na ulicach egipskie ciemności. Światła aut jadących z naprzeciwka tylko pogarszają widoczność, a do tego jeszcze pada deszcz. Jadę powolutku. Nie widać pieszych, chodników, znaki drogowe ukazują się w ostatniej chwili. Strach jechać.

Tak od jakiegoś czasu wyglądają poranki wielu poznaniaków. Jeszcze w lipcu światła zapalały się o zmierzchu, gasły o świcie. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu postanowił to zmienić. Teraz światła wyłączają się 90 min przed świtem. Ma to być sposób na oszczędzanie. W Poznaniu wrze. Mieszkańcy boją się wychodzić rano z domu, a Jacek Szukałam, dyrektor ZDM, kpi z poznaniaków twierdząc, że nie zamierza zmieniać godzin działania lamp.

Czy ktoś tu upadł na głowę?


W ciągu dwóch tygodni działania tego systemu, w godz. 4-6 doszło do 8 zdarzeń drogowych. W analogicznym okresie roku poprzedniego, kiedy to światła działały do świtu, odnotowano tylko jedną kolizję. Przypadek? Okres zimowy dopiero przed nami, najkrótsze dni dopiero nastaną, co musi się zdarzyć, żeby ktoś zrozumiał, że popełnił błąd? To nie do pomyślenia, żeby w XXI wieku, w tak wielkim mieście jakim jest Poznań, nie można było bezpiecznie poruszać się po ulicach w godzinach porannych.

Podczas pisania materiału korzystałem z informacji zawartych na portalu www.epoznan.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

wzw
  • wzw
  • 26.09.2012 13:04

Koniecznie należy walczyk z takim bezprawiem! Obowiązkiem "wybrańców ludu" jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom a nie chore oszczędności w miejscu gdzie nie mają prawa się pojawić. Skoro nie ma środków na oświetlenie to znak, że czyjeś premie i nagrody przyznawane z publicznych środków są zbyt wysokie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena
  • Irena
  • 25.09.2012 20:12

Wychodzę do pracy około godziny 6.oo rano, Idę w ciemnościach do przystanku , cóż wczoraj zwichnęłam nogę . Obecnie jestem na zwolnieniu , Do kogo mam się udać po odszkodowanie .Nie jest moją winą ,że są dziury w chodnikach. Zadaje sobie pytanie czy mam nosić z sobą lampę naftową jak w średniowieczu ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
ppp
  • ppp
  • 22.09.2012 16:37

Najpierw pomysł testowany był w Lodzi, teraz przyszedl czas na Poznan. Czy pomysłodawca był na szkoleniach w Nepalu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
NN
  • NN
  • 20.09.2012 18:40

Trzeba zmienić oświetlenie i czasy pracy kolejnych punktów światła (meksykańska fala). W USA nowy patent powstaje co około 60 minut, w tym patent do obrony lub zabijania. Niektórzy członkowie rodzin niektórych wynalazców nigdy nie pracowali, a żyją na wyższym poziomie, niż ktokolwiek. Ich naciski są nie do powstrzymania (w przeciwnym razie zabiją prezydenta USA). Między innymi dlatego broń jest sprawdzana w walce na serio. Ale tak być nie musi. ISBP mojego autorstwa jest jednocześnie najlepszą na świecie bronią antywojenną, bo najlepiej motywuje do utrzymywania przyrostu naturalnego na poziomie zera. ISBP, to Idealne Serce Budżetu Państwa. ISBP zawiera: system emerytalny, system rentowy, system zdrowotny, system podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych, formułę na VAT oraz podstawę do siatki płac dla sfer budżetowej i prywatnej. ISBP jest dla każdego państwa, od najbiedniejszego do najbogatszego. ISBP uzyskało pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, które już nie istnieje . ISBP był poważnie zainteresowany prof. dr hab. Adam Biela - KUL. Doktorant ekonomii mgr Marek Pokarowski - UMCS bardzo pozytywnie oceniał mojego autorstwa najlepsze dzieło ekonomiczne wszyskich czasów i po wszystkie czasy. ISBP był także zachwycony dr ekonomii Mikołaj Zińczuk - UMCS. Jestem autorem ISBP. Nikt nigdy lepszego nie skonstruuje. Pierwszy na świecie zastąpiłem jedną funkcją wykładniczo-logarytmiczną dowolną liczbę progów podatkowych, którą to ideę wykradli mi koledzy prof. dr. hab. Kazimierza Goebla.
Marzymy o wychowaniu normalnych pokoleń, które nawet w domyśle nie będą manifestowały swoich intymnych walorów, aby rodziny przez nie stworzone były szczęśliwe od początku do końca. NN=OJCIEC CHRZESTNY WSZYSTKICH OJCÓW CHRZESTNYCH WSZELKICH ORGANIZACJI. Baczność polityczne i medialne ścierwa!!!! Nadal macie szansę na przetrwanie w tej rzeczywistości. Tam będę Was ciągnął po żyletce, bez prawa do środków przeciwbólowych. Jestem pierwszy po Bogu. Jeśli w to nie wierzycie, to zapytajcie Jackowskiego lub kogokolwiek spośród czarowników, wróżbitów i innych nawiedzonych, 'czy NN ściemnia?' Z serc swoich usuńcie zawiść. Wtedy Was ocalę. Ocalę cały świat. Tylko NN tego dokona.
Tylko mnie dane było udowodnić WTF. W dowodzie WTF dla n=4 z roku 1897 David Hilbert bierze bezasadnie inne równanie, a mianowicie X^{4} + Y^{4} = Z^{2} i przyjmuje, że dla niektórych względnie pierwszych liczb naturalnych u>v: (u^{2} - v^{2})^{2} = (u^{2} + v^{2})^{2} - (2uv)^{2} = X^{2} i 2(u^{2} + v^{2})2uv = Y^{2} i liczba (u^{2} + v^{2})^{2} + (2uv)^{2} = Z jest minimalna. Następnie z postaci liczby Y^{2} wnioskuje, że dla niektórych względnie pierwszych liczb naturalnych x,y,z: [u = x^{2} i v = y^{2} i u^{2} + v^{2} = z^{2}]. Zatem x^{4} + y^{4} = z^{2} < Z^{2} skąd z<Z, co jest sprzeczne z minimalnością liczby Z. Dowód Davida Hilberta jest fałszywy, gdyż liczba X nie może być postaci u^{2} - v^{2}. Przy X^{4} + Y^{4} = Z^{2} musi być X^{4} + Y^{3} < Z^{2}. Skoro X = (u - v)^{2} + 2v(u - v), to 2u(u - v) = Z - (X + Y) = X - (u - v)^{2} i Z = 2X + Y - (u - v)^{2}. Nierówność X^{4} + Y^{3} < (2X + Y - (u - v)^{2})^{2} jest fałszywa. c.b.d.o. To oznacza, że nie ma na świecie dowodu WTF dla n = 4 (oprócz mojego dla wszystkich n>2). Andrew John Wiles podał absurdalny dowód FLT dla wykładników będących liczbami pierwszymi > 2. Jeżeli nierówność Freya ma współczynniki zbudowane z potęg X^{n}, Y^{n} spoza równania Fermata, to jest zdaniem prawdziwym, bo nie jest równaniem. Andrew J. Wiles potraktował tę nierówność jak równanie, które jest zdaniem fałszywym, niemającym nic wspólnego z równaniem Fermata, a następnie wykorzystał w tej nierówności potęgi X^{n}, Y^{n} i Z^{n} tak, jakby spełniały równanie Fermata. Jest oczywiste, że musiał otrzymać inną nierówność, ale to nie jest dowód WTF. Andrew J. Wiles nie podał dowodu WTF dla parzystej sumy Z^{n}. To oznacza, że dowód WTF A. J. Wilesa jest nie tylko absurdalny, ale i niekompletny. Google: lwgul

Komentarz został ukrytyrozwiń
No nie
  • No nie
  • 20.09.2012 15:38

Co ma wynikać z tego artykuliku,że w Poznaniu tak źle jak tak to zapraszam do Koziej Wólki tam to dopiero bogactwo i siwce mają oraz lampy naftowe. Oj autorze nie popisałeś się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
  • Ewa
  • 20.09.2012 10:52

W Wielkopolsce zawsze byli tacy,którzy lubili oszczędzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tak
  • Tak
  • 19.09.2012 21:18

Wreszcie znalazłem mądre słowa a napisane przez pana Śledziewskiego.
Tadeusz Śledziewski, wt., 09/18/2012 - 19:47

Już dzisiaj wspomniałem skutek polskiej paranoi. - Widziałem węgiel sprowadzany zza granicy do Polski. Czy kiedyś, komuś przyszło by coś podobnego do głowy? Przecież Polska węglem stała. Nic tylko - nie wstydźmy się tego powiedzieć - Polacy to naród znajdują się w pierwszej czołowej trójce najgłupszych narodów świata. Mądry naród do takiego stanu by nie dopuścił, żeby swoje kopalnie pozalewać wodą, a węgiel sprowadzać zza granicy. A ja się dziwiłem, że co niektórzy Ślązacy chcą odłączyć Śląsk od Polski. Tak sami siebie zapytajcie, czy Polska jest, dla Ślązaka "Ojczyzną Matką"?. W ogóle, czy teraźniejsza Polska jest naszą "Ojczyzną Matką"? Krzyknę głośno! - Matka nie działa na szkodę swoich dzieci. I najgorsze jest to, że poruszone, przez Panią Profesor problemy rzadko kogo interesują.

PRL-owki system społeczno-politycznyn, nie był doskonały. Miał jednak swoje dobre strony. Transformacja powinna polegać na naprawie złego, a pozostawieniu dobrego. Dzisiejsza Edukacja, Kultura, a nawet Służba Zdrowia, czy Służby Pracownicze, nawet się nie umywają do tych funkcjonujących w PRL-u. Wspomnę tylko o naszych filmach, o szkolnictwie, a jeśli ktoś ma wątpliwości, co do Służby Zdrowia, to niech sobie przypomni osiągnięcia zespołu Profesora Religi. Powtarzam! Błędy należało wyeliminować, naprawić, a nie wszystko zburzyć. Jeśli wszystko - jak niektórzy mówią - było złe i nie do naprawienia, to znaczyłoby, że Gierek też wszystko robił źle i należałoby go potępić i pośmiertnie zgilotynować. Na zakończenie powiem - bo i tak o wszystkim nie zdołam powiedzieć - polskie prawo dzisiaj jest BEZPRAWIEM. Służy dobrze wyłącznie cwaniakom hochsztaplerom i wszelkiego autoramentu szujom. Do tego należy dodać, że mający pieniądze zawsze w sądach wygra z biedniejszym, bez względu na to, po której stronie będzie znajdowała się sprawiedliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz
  • Kazimierz
  • 19.09.2012 21:07

Salomon z pustego nie naleje.
Co jak co ale jeślo Poznaniacy to robią to znaczy ,że to ma sens.Należy brać z Poznaniaków przykład to, i w Polsce będzie wreszcie WSZYSTKIM LEPIEJ .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Poznanianka
  • Poznanianka
  • 19.09.2012 20:49

Ciemności to tez raj dla złodziei.