Facebook Google+ Twitter

Egipskie wojsko zgodziło się na protesty i wolność wypowiedzi

Po męczącym dniu urzędników administracji Baracka Obamy, którzy przerwali obchody święta Dnia Niepodległości w Waszyngtonie, dowództwo egipskich sił zbrojnych wydało oświadczenie gwarantujące prawa do protestu i wolności wypowiedzi.

 / Fot. EPA/HASSIM DABIJak podaje agencja Reuters, urzędnicy administracji prezydenta Obamy zmuszeni byli przerwać obchody Dnia Niepodległości w Waszyngtonie, by działaniami dyplomatycznymi pomóc w rozwiązaniu kryzysowej sytuacji związanej z zamieszkami w Egipcie.

Ostatecznie egipskie dowództwo sił zbrojnych, wydało oświadczenie gwarantujące prawo do protestu i wolności wypowiedzi, zobowiązując się tym samym nie stawać po żadnej ze stron protestu.

Islamscy zwolennicy obalonego prezydenta Egiptu, Mohameda Mursiego zapowiedzieli manifestację, aby wyrazić swoje oburzenie związane z obaleniem głowy państwa.

Przeciwnicy polityczni Mursiego uważają z kolei, że nie doszło do puczu. Twierdzą, że wojsko posłuchało raczej „woli narodu” zmuszając tym samym prezydenta do ustąpienia. W Kairze z całą pewnością dojdzie do manifestacji zarówno zwolenników, jak przeciwników prezydenta Mursiego

Jak podają egipskie źródła wojskowe: "Wojsko będzie nadal zabezpieczać miejsca protestu. W razie konieczności użyjemy armatek wodnych, aby zapobiec konfrontacji pomiędzy demonstrantami pro-i anty-Mursi”. Nagranie wideo z Kairu zamieściła na swoich stronach telewizja Al-Jazeera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak spojrzałem na zdjęcie w artykule, to przez sekundę pomyślałem, że Bronek robi na dwa etaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł zawiera materiał video z demonstracji (link do telewizji Al-Jazeera)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.