Facebook Google+ Twitter

Egipt: 529 osób skazanych na śmierć. Co na to ONZ?

"Sąd skazał na śmierć 529 oskarżonych. 16 uniewinnił" - powiedział agencji Reuters prawnik Ahmed al-Sharif. Według Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Praw Człowieka wyrok jest niezgodny z międzynarodowym prawem.

Egipt: 529 osób skazanych na śmierć. Co na to ONZ? / Fot. By en:User:Hajor [CC-BY-SA-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/1.0), GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://crW poniedziałek 24 marca 2014 r. w Egipcie skazano 529 członków zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego na śmierć. Proces dotyczył zabójstw policjantów, aktów przemocy, a także ataku na posterunek policji w sierpniu ubiegłego roku. Był to odwet za pacyfikację dwóch obozowisk zwolenników Mursiego w Kairze. Podczas rozprawy obecnych było tylko 123 oskarżonych. Reszta ukrywa się lub została zwolniona za kaucją.

Rzecznik Biura Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Praw Człowieka Rupert Colville poinformował na konferencji prasowej w Genewie, że podczas procesu popełniono wiele nieprawidłowości i błędów proceduralnych, przez co wyrok jest niezgodny z międzynarodowym prawem.

"To najszybciej przeprowadzona sprawa i największa liczba skazanych na śmierć w historii egipskiego sądownictwa" - powiedział adwokat Nabil Abdel Salam, podaje newsweek.pl

Jak zauważa agencja Associated Press, sąd w mieście Al-Minja wydał wyrok już po dwóch rozprawach. Obrońcy oskarżonych nie mieli możliwości przedstawić własnej wersji zdarzeń.

W procesie sądzonych jest 1200 osób. We wtorek ma się rozpocząć kolejna rozprawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.