Facebook Google+ Twitter

Egipt. Materiały radioaktywne w rękach terrorystów?

Władze w Kairze rozpoczęły poszukiwania materiałów radioaktywnych, które skradziono w miejscowości Ad-Daba. Zaalarmowane zostały wojsko i siły policyjne. Istnieje ryzyko, iż materiały radioaktywne zostały przejęte przez islamskich terrorystów.

Flaga Egiptu / Fot. Domena publicznaMateriały radioaktywne przechowywano na terenie budowy elektrowni atomowej w Ad-Daba nad Morzem Śródziemnym. Miejsce na którym wznoszony jest obiekt, było w ostatnich dniach areną protestów przeciwników tej inwestycji. Kilkanaście osób zostało rannych w starciach z policją, usiłującą rozproszyć setki demonstrujących Egipcjan. Funkcjonariusze zostali obrzucani kamieniami.

Wiele osób sprzeciwia się tej budowie z obawy przed ewentualną katastrofą i skażeniem. Inna liczna grupa żąda zwrotu ziem na których trwają prace budowlane, tłumacząc, że są prawowitymi właścicielami gruntów. Twierdzą też, iż działki zostały odebrane im bezprawnie. Przy okazji wysuwania żądań, miało dojść do wtargnięcia na teren budowy i kradzieży materiałów radioaktywnych - donosi Reuters

Obserwatorzy donoszą, że sytuacja sprawia wrażenie chaotycznej, zaś teren budowy nie jest wystarczająco chroniony. Sprawcy kradzieży prawdopodobnie udali się w kierunku półwyspu Synaj. Znajdujące się w owych stronach społeczności beduinów, sprzyjają znajdującym się tam bazom Al-kaidy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 21.01.2012 18:53

mam nadzieję ,że Al Kaida zdetonuje bombę atomową w Tel Awiw,nie ma większego terrorysty jak żydzisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.